Оновлення браузера Chrome приведуть до проблем на сотнях сайтів і мільйонах пристроїв

9 жовтня 2018, 11:00

Компанія Google посилить безпеку Chrome в наступному оновленні, але це може привести до непередбачених наслідків для сотень сайтів.

Справа в тому, що програма почне блокувати сайти, які містять старі сертифікати Symantec, пише Engadget.

Дослідник з безпеки Скотт Хельм виявив, що сотні з мільйона найпопулярніших сайтів використовують старі сертифікати Symantec HTTPS, яким система перестане довіряти, коли 16 жовтня вийде Chrome 70. У їх числі є Федеральний банк Індії, сайт уряду Тель-Авіва, Social Science Research Network та інші.

Відео дня

Деякі із сайтів, такі як Ferrari і Solidworks, були в списку, але недавно перейшли на нові сертифікати і не повинні зіткнутися з проблемою. Оновлення Chrome не блокуватиме сайти. Проте, браузер буде видавати попередження, які будуть дратувати і можуть перешкоджати роботі.

Втім, в Google ще в минулому році попередили, що перестануть довіряти деяким сертифікатами Symantec після виявлення того, що охоронна фірма неправильно видавала облікові дані. Якщо компанія не планує переходити на більш надійні сертифікати, вона, ймовірно, або не знає про проблеми з безпекою, або просто відкладає оплату нового сертифіката.

Крім того, браузер Google Chrome незабаром припинить підтримку операційних систем Android 4.1 - 4.3 Jelly Bean. Найбільш старою версією операційної системи, яку буде підтримувати браузер, стане Android 4.4.

Застарілі версії Android зараз використовуються на 3,2% від загального числа гаджетів на базі цієї ОС. Оскільки загальне число пристроїв на цій операційній системі перевищує мільярд, то Chrome може перестати працювати на 32 мільйонах пристроїв.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X