Потрібне свято. Що таке День резервного копіювання та як його відзначати

31 березня 2019, 07:07

31 березня світова інтернет-спільнота відзначатиме День резервного копіювання. Це неофіційне свято передбачає зберігання даних зі своїх пристроїв на інших носіях.

Нещодавно колись популярна соціальна мережа Myspace повідомила про втрату всіх музичних файлів на своїх серверах за період з 2005-го по 2012-й. Розробник Myspace підтвердив, що "через перехід сервера файли були пошкоджені і їх не вдалося перенести на оновлений сайт".

Відео дня

Енді Байо, колишній технічний директор Kickstarter, написав, що втрата може скласти близько 50 мільйонів треків від 14 мільйонів користувачів за цей період. Попри те, що керівництво соцмережі заявило про рішення цієї проблеми, в мережі пишуть, що "загублені дані неможливо буде відновити".

За іронією долі, цей збій стався напередодні Міжнародного дня резервного копіювання або бекапа. Це "свято" носить швидше жартівливий характер, і вперше про нього заговорили у 2011-му.

За легендою, у користувача Адама Джефферсона зламався ноутбук. Адам не мав резервних копій своєї інформації і втратив всі дані з ноутбука за три роки роботи. 23 березня 2011-го він зареєструвався на Reddit і запропонував зробити Міжнародний день резервного копіювання або бекапа, коли люди будуть зберігати копії даних зі своїх пристроїв на зовнішніх носіях.

Користувачам настільки сподобалася ця ідея, що вони швидко створили сайт Дня бекапа і офіційний акаунт цього свята у Twitter. На сайті можна прочитати інструкції, як правильно робити бекап даних і дати "урочисту клятву робити резервну копії своїх важливих документів і цінних спогадів".

Відзначати День бекапа вирішили 31 березня, напередодні Дня дурня, щоб символічно нагадати користувачам електронних пристроїв "не бути дурнями" і створювати резервні копії своїх даних.

І хоч свято вважається неофіційним, проблема бекапа стоїть дуже гостро і від неї продовжують страждати досить багато користувачів.

Крім свіжого скандалу з Myspace, одним з найвідоміших випадків є видалення 90% мультфільму "Історія іграшок 2" студії Pixar в 2012. Повідомлялося, що мультиплікаційна студія робила резервне копіювання, але не перевіряла як саме воно працює. Система перезаписувала нові файли поверх і більшість даних виявилися загубленими після того, як їх випадково видалили.

Але, на щастя, у однієї із співробітниць компанії, яка працювала на дому, залишилася повна версія мультфільму і проект врятували. А пізніше знову втратили частину даних через спроби переробити стрічку.

За даними аналітичної групи DNG, більше половини компаній не мають чіткого плану на випадок втрати даних, 60% компаній, які пережили втрату даних на серверах закриваються протягом півроку, а всього випадки з втратою інформації збільшилися в чотири рази з 2012 року.

Як уже писало НВ, резервне копіювання усіх даних на смартфоні можна зробити через копіювання інформації на комп'ютер або у хмарне сховище. У більшості пристроїв на платформі Android є стандартна функція резервного копіювання, а для iOS-пристроїв можна зробити бекап через iTunes або iCloud.

Можна також синхронізувати всі контакти, календарі, нотатки, фотографії за допомогою сервісів Google або інших сторонніх додатків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X