Новий скандал. Facebook знову допустив витік персональних даних мільйонів користувачів

3 квітня 2019, 22:12

Дослідники компанії UpGuard заявили, що виявили існування двох баз, які містили персональні дані сотень мільйонів користувачів Facebook.

Ще ввечері 3 квітня ці дані залишалися у вільному доступі, повідомляє Gizmodo.

У своєму блозі UpGuard запевняє, що більш 540 млн записів з докладними коментарями, лайками, назвами облікових записів були знайдені на мексиканській цифровій платформі Cultura Colectiva, де публікується матеріал, який потім користувачі викладають в соціальні мережі.

Відео дня

Крім того, дані 22 тисяч осіб, включаючи імена, паролі, адреси електронної пошти, були доступні в уже неіснуючому додатку At the Pool. Паролі, як повідомляється, зберігалися у вигляді відкритого тексту. Відзначається, що UpGuard не знає, як довго в додатку зберігалися дані користувачів.

Обидва набори даних зберігаються в хмарному сховищі Amazon S3 і можуть бути доступні практично будь-кому. Жоден з них не був захищений паролем.

"Набори даних розрізняються за часом останнього оновлення, наявності точок даних і кількості унікальних осіб в кожному. Що пов'язує їх разом, так це те, що вони обидва містять дані про користувачів Facebook", - відзначили в UpGuard.

"Facebook піддається ретельному вивченню своїх методів управління даними, вони роблять зусилля щодо обмеження доступу третіх сторін. Але, як показують ці викриття, джина даних не можна повернути назад в пляшку", - визнали експерти.

Вдень 3 квітня представники Facebook зробили наступну заяву: "Політика Facebook забороняє зберігати інформацію Facebook в публічній базі даних. Отримавши повідомлення про цю проблему, ми разом з Amazon працювали над видаленням баз даних. Ми прагнемо працювати з розробниками нашої платформи для захисту даних людей".

Раніше, навколо соціальної мережі Facebook спалахнув грандіозний скандал. Дані 87 млн користувачів соцмережі були передані третій стороні - компанії Cambridge Analytica, яка допомагала в президентській кампанії Дональда Трампа.

Британська фірма була звинувачена в несанкціонованому використанні даних в інтересах політичних клієнтів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X