Німецьким спецслужбам вдалося зламати месенджер Telegram

21 грудня 2017, 11:26
Працівники Федеральної кримінальної поліції Німеччини змогли отримати доступ до переговорів восьми неонацистів в Telegram

Захист месенджера вдалося обійти за допомогою троянської програми під назвою Bundestrojaner, розповідається в матеріалі німецької версії сайту Motherboard.

Цікаво, що програма Bundestrojaner була схвалена владою Німеччини в 2016 році, а злам акаунтів стався ще в квітні 2015 року. Іншими словами, дії німецької поліції були незаконними.

Відео дня

Проте навесні 2015 року спецслужби змогли всього за кілька хвилин отримати доступ до акаунтів і групового чату групи ультранаціоналістів під назвою "Громада Oldschool", які планували підпал гуртожитку для емігрантів. Незабаром бойовики "громади" були затримані, а потім засуджені.

Як повідомляє видання, посилаючись на власні джерела, тільки в 2015 році спецслужба отримала доступ до 32 акаунтів в Telegram, ще 12 подібних епізодів належать до цього року.

Подробиці про технічну сторони роботи Федеральної кримінальної поліції в справі злому акаунтів стали відомі зовсім недавно. Проте, представник федерального уряду Мартіна Реннер заявила, що "Навіть ФКП дозволяється робити тільки те, що дозволено законом. Я боюся, що ФКП могла насправді зробити те, що незаконно". Судячи з усього, слідчі дійсно діяли без правової основи.

При цьому програми Федеральної кримінальної поліції Німеччини можуть отримувати повідомлення тільки з незашифрованих чатів. Проти наскрізного шифрування спецслужби поки що безсилі, але цю функцію в месенджері необхідно активувати окремо.

Як повідомляло НВ, творець Telegram Павло Дуров заявив, що ніколи не продасть свій месенджер. Пропозиції про продаж Telegram надходили вже кілька разів, але всі вони були зустрінуті відмовою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X