Невдалий рік. Експерти відзвітували про падіння продажів смартфонів

14 грудня 2018, 09:34

Згідно з прогнозами, поставки смартфонів в 2018 році продовжать знижуватися, але все ж відновлять зростання в 2019 році.

У 2018 році має бути продано приблизно на 3% менше смартфонів, ніж в 2017, йдеться в звіті аналітичної групи IDC.

Незважаючи на те, що тривала торгова війна між США і Китаєм ставить галузь у глухий кут, експерти IDC як і раніше вважають, що розробки на ринках, що розвиваються, в поєднанні з потенціалом 5G і новими форм-факторами продуктів, повернуть ринок смартфонів до позитивного зростання.

Відео дня

Очікується, що поставки смартфонів скоротяться до 1,42 млрд одиниць в 2018 році порівняно з 1,47 млрд в 2017 році. Однак IDC очікує, що річне зростання поставок становитиме 2,6% вже в 2019 році. У довгостроковій перспективі прогнозується, що поставки смартфонів досягнуть 1,57 млрд одиниць до 2022 року.

З географічної точки зору китайський ринок, на який припадало 30% від загального обсягу поставок смартфонів у 2017 році, нарешті, демонструє ознаки відновлення. Прогнозується, що США також повернуться до позитивного зростання в 2019 році (до 2,1% в річному обчисленні) після падіння в 2018.

Незважаючи на те, що 2018 рік виявився нижчим за очікування, світовий ринок смартфонів має намір перейти до більш великих екранів і пристроїв ультрасучасного рівня. Всі великі гравці розширили свої портфоліо за допомогою великих екранів і смартфонів вищого класу.

"З огляду на те, що багато великих світових компанії зосереджені на випуску високоякісних продуктів, сподіваючись залучити споживачів, які бажають відновити свої продукти на основі пристроїв преміум-класу, ми можемо очікувати прямої конкуренції в цьому сегменті протягом святкового кварталу і 2019 року. Вона буде виключно високою", - говорить Сангітіка Шрівастава, старший аналітик-дослідник IDC.

Експерти за прогнозами відзначають популярність пристроїв з великими екранами. В цьому році моделей з екранами розміром 5,5 дюйма і більше буде відвантажено 947,1 млн штук, що відповідає 66,7% ринку. У 2017 році їх було випущено 623,3 млн штук, що відповідало 42,5% ринку.

"Розуміння того, що ми вважаємо так званим смартфоном нормального розміру, різко змінилося за кілька коротких років, і хоча ми розширюємо кордони завдяки пристроям без рамок, великий перехід на гнучкі екрани ще більше перевірить нашу уяву. Не дивлячись на те, що ця категорія пристроїв все ще знаходиться на стадії становлення і не буде поширена в майбутньому році, цікаво бачити зміни в стандартному моноблоці, який ми всі так звикли носити", - сказала Мелісса Чау, заступник директора з досліджень мобільних пристроїв IDC.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X