Несподівано. Єврокомісія визнала, що оштрафувала Google за боротьбу проти Amazon

20 липня 2018, 11:48

Пояснюючи, як практика ліцензування Google щодо Android впливала на інші компанії, комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер навела приклад Amazon.

Компанія Amazon спробувала вийти на ринок смартфонів у 2012 і 2013 роках за допомогою операційної системи FireOS, але зазнала невдачі, пише Science Alert.

"Це була не просто віддалена можливість з теорії. У 2012 і 2013 роках Amazon намагалася ліцензувати для виробників пристроїв своє відгалуження Android під назвою FireOS. Вона хотіла співпрацювати з виробниками, щоб збільшити свої шанси на комерційний успіх. І виробники зацікавилися, але через обмеження Google виробники не змогли запустити FireOS на своїх пристроях", - сказала Вестагер.

Відео дня

Якби FireOS була встановлена ​​на інші пристрої, їх виробники втратили б право продавати Android-телефони з ключовими додатками Google. Наразі FireOS - це програмне забезпечення, яке підтримує планшетні комп'ютери Amazon Fire, потокові коробки Fire TV і лінію Echo пристроїв.

Це сильно модифікована версія Android, яку часто називають fork. Зараз немає жодного актуального смартфона, на якому працює FireOS. Незабаром після того, як Amazon спробувала ліцензувати FireOS, вона оголосила про продаж смартфона Fire Phone, який працював під управлінням FireOS. Він не дуже добре продавався, і Amazon зрештою втратила $170 мільйонів.

Можливо, у Amazon було б більше шансів, якби інші компанії також випускали Fire Phones.

Раніше НВ повідомляло, що європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на € 4,3 млрд за порушення антимонопольного законодавства у справі, пов'язаній з операційною системою Android. Це найбільший антимонопольний штраф, який коли-небудь стягували європейські органи з питань конкуренції з однієї компанії.

Як вважає Єврокомісія, Google використовував Android, який є безкоштовною операційною системою і встановлено на три чверті європейських смартфонів, щоб несправедливо посилити свою присутність в онлайн-пошуку серед конкурентів. У Єврокомісії також відзначили, що зв'язки компанії з деякими найбільшими в світі виробниками телефонів, включаючи контракти, які вимагали від них предустановки пошукача і веб-браузера Google, також перешкоджали вибору споживача і підривали конкуренцію.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X