Несподіваний баг. Facebook шукає жіночі фото краще за чоловічі

14 лютого 2019, 17:08

Експерти виявили дивну "помилку" в інструменті пошуку Facebook, яка дозволяє шукати фотографії жінок, але не чоловіків.

Проблема виявляється при пошуку за ключовими словами photos of female friends, пише Mashable .

Вперше про цю проблему повідомив бельгійський дослідник безпеки Інті Де Секлер. Він зазначив, що при пошуку photos of female friends в головному вікні пошуку в Facebook дійсно з'являються фотографії жінок, з якими ви дружите в Facebook. Проте, коли ви шукаєте photos of male friends, ви отримуєте безліч випадкових зображень (в основному мемів) не від ваших друзів.

Відео дня

Проблема відтворюється при пошуку англійською. Якщо пошуковий запит заданий українською або російською мовою, випадкові меми видаються в обох випадках.

Журналісти Mashable перевірили результати пошуку і отримали ті ж результати. Більш того, це невідповідність посилюється при інших пошукових запитах. Зокрема, запит photos of my female friends in bikinis повертає фотографії жінок в бікіні і пропонує окремо пошукати "фотографії моїх подруг на пляжі".

"Це були не єдині дивні невідповідності в пошуку. Ми виявили, що за запитом female friends Facebook пропонує пошукати ще female friends photos і female friends who are single (друзі-жінки, які самотні - ред.), В той час як пошук male friends включав запит make friends around the world (подружитися з усього світу) ", - наголошується в статті Mashable.

Як заявлено на сторінці підтримки Facebook, її поле пошуку рекомендує пошукові запити, популярні на Facebook. "Список, який з'являється, коли ви вводите щось в рядок пошуку, не є вашою історією пошуку. Це список релевантних прогнозованих результатів для вашого пошукового запиту, заснований на популярних пошуках в Facebook", - пише компанія.

Іншими словами: такі різні пошукові підказки є результатом того, що багато людей, швидше за все - чоловіки, вводять саме такі запити. Проте, примітно, що Facebook не зробив нічого, щоб перешкоджати цьому типу поведінки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X