Непрозорий. Пошуковик Google оштрафували у Франції

22 січня 2019, 16:03

Франція наклала на компанію Google штраф в 50 млн євро за порушення закону про персональні дані.

Як заявили чиновники, Google LLC отримала фінансовий штраф за "відсутність прозорості, неадекватну інформацію і відсутність дійсної згоди щодо персоналізації реклами", повідомляє Euronews .

Відео дня

На думку французького регулятора, "зібране згода не є ані конкретною, ані однозначною", оскільки користувачам було важко змінити переваги щодо того, де використовувалися їх дані, особливо щодо цільової реклами.

Багатомільйонний штраф став найбільшим для інтернет-компанії, який був виписаний вже після прийняття закону про захист персональних даних в травні минулого року.

"Певна сума і оприлюднення штрафу виправдані серйозністю порушень, які спостерігаються в відношенні основних принципів Загального регламенту захисту даних (GDPR): прозорість, інформація і згода", - заявила регулююча організація.

Цікаво, що зараз корпорація Google розглядає можливість завершення роботи свого новинного сервісу в Європі. Це буде не обмежене функціонування, а повне блокування сервісу.

Це може стати своєрідною відповіддю на рішення європейських законодавців, які ще в 2016 році заявили про намір розробити новий закон, який дозволить стягувати платежі з підприємств-трансляторів новин. Нові законодавчі обмеження, що вводяться в ЄС, можуть торкнутися не тільки новинного агрегатора, але і пошукового сервісу Google.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці 2018 року Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на € 4,3 млрд за порушення антимонопольного законодавства у справі, пов'язаній з операційною системою Android. Відзначається, що це найбільший антимонопольний штраф, який коли-небудь стягували європейські органи з питань конкуренції з однієї компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X