Не беруть. Ринок ПК і ноутбуків знову знизився

11 квітня 2019, 16:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерти підрахували, що світові поставки комп'ютерів впали рівно до 58,5 млн в першому кварталі 2019 року.

Ці дані незалежно повідомили компанії Gartner і IDC, пише Venture Beat .

За даними дослідницьких компаній Gartner і IDC, ринок комп'ютерів все ще перебуває в стані занепаду. В цьому немає нічого нового, але цікаво, що обидві компанії однаково оцінили кількість поставок ПК: 58,5 мільйона в 1 кварталі 2019 року.

Відео дня

Аналітики Gartner і IDC вказують на те, що нестача процесорів сприяє зростанню цін на комп'ютери в цьому кварталі. Але, мабуть, комп'ютери просто не так затребувані, як раніше.

За оцінками Gartner, поставки ПК по всьому світу впали на 4,6% до 58,5 млн одиниць в першому кварталі 2019 року. Шістьма топовими постачальниками були Lenovo, HP, Dell, Apple, Asus і Acer. Тільки перші три бренду показали приріст поставок ПК, але вони були меншими, ніж втрати у їх конкурентів. Інша частина ринку знизилася на 20,9%.

"Ми побачили початок відновлення поставок ПК в середині 2018 року, але очікування зриву через брак процесорів вплинуло на всі ринки ПК, оскільки постачальники перейшли на більш високоприбутковий бізнес і сегмент Chromebook. При цьому поставки Chromebook збільшилися в порівнянні з першим кварталом 2018 року, незважаючи на брак процесорів початкового рівня. З урахуванням поставок Chromebook загальний спад на світовому ринку ПК в першому кварталі 2019 року склав би 3,5%", - говорить головний аналітик Gartner Микако Китагава.

За оцінками IDC, світові поставки ПК в першому кварталі 2019 року впали на 3,0% до 58,5 млн. одиниць. У п'ятірку лідерів за результатами IDC увійшли HP, Lenovo, Dell, Apple і Acer. Таким чином, IDC ставить HP на перше місце, а Lenovo на друге. На думку аналітиків, тільки Lenovo і Dell показали зростання продажів. Решта провідних компаній знизилися.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X