Потренувалися. У Росії перевірили механізм відключення країни від інтернету
Російські чиновники оголосили, що в країні провели серію тестів, які дозволили повністю відключитися від глобальної мережі Інтернет.
Тестування тривало протягом декількох днів, в ньому взяли участь кілька місцевих інтернет-провайдерів і телекомунікаційні компанії, а також уряд.
Основною метою довгої серії тестів було з’ясувати, чи працює система Рунету правильно. На жаль, уряд країни не розкрив жодних технічних деталей щодо випробувань і того, як вони були проведені.
Офіційний представник тільки згадав, що російський уряд перевірив кілька сценаріїв відключення. Один зі сценаріїв навіть включав симуляцію кібератак з іншої країни.
Цікаво, що в російських аеропортах 23 грудня сталась масова інтернет-аварія, яка паралізувала роботу декількох російських авіакомпаній в низці різних аеропортів в різних частинах країни. Перестали працювати системи реєстрації пасажирів і багажу, а також бронювання і покупки квитків. Деякі ЗМІ пов’язують цей збій з таємничими навчаннями.
На прес-конференції 26 грудня 2019 року заступник голови Міністерства цифрового розвитку Олексій Соколов заявив, що «влада і оператори зв’язку готові ефективно реагувати на можливі ризики і загрози і забезпечувати роботу Інтернету і телекомунікацій в Росії». Він також зазначив, що результати випробувань будуть представлені наступного року.
Первісне тестування систем Рунета планувалося провести ще в квітні 2019 року, але воно було відкладено, щоб дати уряду країни час для прийняття необхідних законів і інших документів.
Закон про «суверенний Рунет» був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним 1 травня 2019. Його автори заявляли, що він був підготовлений «з урахуванням агресивного характеру прийнятої у вересні 2018 року Стратегії національної кібербезпеки США».
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» виступила із заявою, що засуджує закон про «суверенний Рунет», звинувачуючи російську владу в намірі встановити політичний контроль над всією мережевою інфраструктурою, щоб в разі необхідності перекрити потік цифрової інформації.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.