Найшла коса на камінь. Apple може втратити $4,5 млрд за крадіжку технологій у Qualcomm

15 червня 2018, 07:03

Незабаром, суди на різних континентах почнуть слухання зустрічних позовів Apple і Qualcomm. НВ розбиралася, за що б'ються два техногіганти і чим це може скінчитися.

Зустрічні обвинувачення, численні судові позови та повна плутанина у відносинах тривають вже більше року між популярним виробником електронних девайсів Apple і одним з найбільший розробників чіп-технологій для смартфонів Qualcomm.

Відео дня

За цей час, у компаній накопичилось стільки претензій один до одного, що судові інституції найбільших ринків для їх пристроїв - США, Німеччини та Китаю - вже на наступному тижні будуть розбирати патентні дискусії між виробниками, і вирішувати результат виплат у кілька мільярдів доларів.

Днями, Міжнародна торгова комісія у Вашингтоні почне слухання за позовом Qualcomm проти Apple. Виробник чіпів для смартфонів стверджує, що Apple порушили три їх патентних технології та вимагає заборонити імпорт всіх моделей iPhone 7, які були зроблені без чіпів Qualcomm.

Також, німецький суд у Мангеймі передав подібний позов у Європейський патентний офіс. Qualcomm заявляють, що новий постачальник чіпів для iPhone - Intel - порушують попередні їх патенти, і просять вилучити всі вироблені смартфони з ринку країни.

Але найбільше баталій буде, авжеж, за Китай - найбільший ринок смартфонів у світі. Там суд розбирає позов вже Apple проти Qualcomm, з вимогою визнати недійсними патенти виробника чіпсетів, які вони використовують у своїх iPhone.

Як повідомляє Bloomberg, зараз між Apple і Qualcomm існує більше 50 окремих позовів в 16 судових організаціях шести різних країн світу.

Чвари з колишніми

Фото: Mobidevices.ru

Раніше, НВ вже описувало заплутані стосунки двох американських IT-гігантів.

Якщо коротко, то суть в наступному: Apple (яблучники) і Qualcomm (чіпи) співпрацювали приблизно п'ять років на взаємовигідних умовах - яблучники зобов'язалися використовувати у своїй продукції тільки чіпсети Qualcomm, а чіпи не тільки знизили ціни на свої послуги, а ще і доплачували Apple, як найбільшому і найприбутковішому клієнту.

Після закінчення дії контракту у 2016-му, яблучники вирішили розділити поставки з іншим виробником чіпсетів - Intel, що породило ворожнечу і ненависть між Apple та Qualcomm.

Тепер, по всьому світі звучить одна і та ж пісня: Qualcomm намагається відкликати всі моделі iPhone, які були зроблені на чіпсетах Intel та чекає від Apple ліцензійних виплат за свої патентні технології; а Apple закликає владу та інших виробників смартфонів визнати патенти Qualcomm недійсними і взагалі штрафувати компанію за монополізацію ринку та бойкотувати завищені ціни на продукцію.

Хто на коні?

Звичайно, ситуація є програшною для обох компаній. Ліцензійні виплати за використання патентних технологій є ключовим прибутком Qualcomm. За останній рік, як раз коли Apple перестав їх виплачувати, доходи компанії помітно знизилися.

Не кажучи вже про найгірший результат для Qualcomm: якщо суд визнає монополію і необгрунтовано високі ціни на їх продукцію, компанія буде змушена не тільки заплатити штрафи, а й знизити вартість своїх ліцензій, позбавляючи себе основного заробітку.

Доходи Qualcomm від ліцензійних виплат, фото: Bloomberg

Ну і для Apple, само собою, ситуація не обіцяє нічого хорошого. Бажання і отримувати виплати від Qualcomm і не платити за їх технології, перейшовши на Intel, зараз може обернутися для компанії втратою майже п'яти мільярдів доларів, якщо суди все таки доведуть, що патенти Qualcomm дійсні.

Крім божевільних виплат, Apple може зіткнутися з куди більш серйозними проблемами, - в разі визнання патентів Qualcomm справжніми і розриву співпраці між компаніями, - яблучники будуть змушені витратити набагато грошей на закупівлю нових, або розробку власних чіпсетів. А зробити це в обхід патентів Qualcomm буде нелегким завданням.

Роззброєння

При всьому при цьому, небезпідставним є варіант, коли компанії можуть самі спустити конфлікт на гальмах і знайти нові взаємовигідні умови існування на ринку.

Так, близько місяця тому, Qualcomm добровільно вирішив знизити ціни на патентні технології для нових 5G-мереж і, паралельно, зменшив вартість стандартних ліцензій на чіпсети для смартфонів.

Навряд чи чіповий гігант намагається заощадити гроші Тіма Кука і ко., це скоріше схоже на крок в напрямку вирішення конфлікту.

Але і яблучників, в свою чергу, занадто принциповими назвати не можна. Незважаючи на заяву про повний перехід на співпрацю з Intel, 30% iPhone в 2018-му все одно будуть мати чіпи Qualcomm.

Патове положення з Intel, які не встигають виробляти потрібну кількість чіпсетів за новою технологією, змушує Apple заповнювати прогалини у виробництві, використовуючи продукти колишніх партнерів. Не кажучи вже про підвішений стан та очікування фатальних рішень судів по всьому світі.

Qualcomm тим часом воює за свої технологи на всіх фронтах, та, попри нещодавнє скорочення 1500 співробітників з метою економії одного мільярда доларів, компанія розвиває нові перспективні технології для безпілотних автомобілів та 5G-мереж.

Так що, незалежно від рішення суду, Qualcomm продовжать залишатися темною конячкою для більшості користувачів, які навіть і не підозрюють які баталії влаштовують світові бізнеси, щоб потрапити всередину їх смартфонів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X