Найбільший провайдер Венесуели заблокував доступ до мережі Tor

26 червня 2018, 12:40

Влада Венесуели заблокувала доступ місцевим користувачам до анонімної мережі Tor.

Йдеться про блокування як прямих підключень, так і підключень через так звані мости, повідомляє Engadget з посиланням на дані організації Access Now.

Кількість підключень до мережі Tor в Венесуелі недавно різко зросла в зв'язку з блокуванням сайтів низки місцевих новинних видань. Обійти це блокування за допомогою серверів Google і CloudFlare неможливо.

Відео дня

"Схоже, що уряд Венесуели з'ясував, як зробити дуже складний блок для мережі Tor. Це стосується не тільки каналів прямого доступу, але й мостів Tor, які обходять це блокування. Уряд просувається вперед до таких країн, як Китай чи Іран", - розповів венесуельський журналіст Мелані Ескобар.

У Венесуелі Tor став важливим інструментом для активістів і журналістів. Вони могли використовувати браузер для ознайомлення з поточними справами і інформацією від когось іншого, крім уряду, а також для переходу на платформи соціальних мереж, таких як Twitter.

Хав'єр Паллер, представник організації Access Now в Латинській Америці пояснив, що "обмеження доступу до інформації та інструментів, які необхідні для безпечного доступу до цієї інформації, є кричущим порушенням прав людини". Access Now закликає уряд Венесуели "утриматися від введення подальшої цензури і відновити вільні і відкриті комунікації, життєво важливі для будь-якої здорової демократії".

Мережа Tor є системою проксі-серверів, що дозволяє встановлювати анонімне з'єднання, захищене від прослуховування. Технологія Tor забезпечує захист від механізмів аналізу трафіку.

Раніше НВ повідомляло, що агрегатор порнографічного контенту PornHub створив власний VPN-сервіс для обходу блокування. Зокрема, за допомогою нового сервісу можна отримати доступ до відео, які заблоковані для перегляду в тих чи інших регіонах. VPNhub пропонує "безкоштовну і необмежену пропускну здатність" на будь-який з чотирьох основних операційних систем: iOS, Android, Windows і Mac OS.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X