На Гітлера схожий. Працівники Amazon не хочуть співпрацювати з Трампом

22 червня 2018, 20:03

Співробітники Amazon вимагають від керівництва припинити поставки своїх продуктів владі США, згадуючи як IBM співпрацювали з гітлерівською Німеччиною.

Засновник американського інтернет-гіганта Amazon Джефф Безос отримав лист від своїх підопічних з вимогою припинити співпрацю з адміністрацією Дональда Трампа.

Команда Amazon наполягає на тому, що керівництво повинно припинити поставки своєї технології розпізнавання облич Rekognition силовим структурам США. Крім цього, співробітники хочуть, щоб Amazon більше не надавали послуги їх хмарного сервісу AWS дата аналітичній фірмі Palantir.

Відео дня

Обурення викликало те, що Palantir пропонує «інструменти правоохоронної політики для прогнозування правопорушень» і має великий контракт з державною міграційною службою.

Акція проти міграційної політики Дональда Трампа в Мексиці, фото: EPA

Джефф Безос отримав невелику петицію, в якій його службовці (кількість тих, хто підписався - невідома) окреслили свою позицію і пояснили чому компанія не повинна допомагати діючій владі.

Зокрема, вони вказали на звіт Коаліції громадських правозахисних груп, про який НВ вже писало раніше. Правозахисники попереджали, що система розпізнавання облич Amazon може використовуватися силовими структурами проти громадян і представляти особливі загрози для маргінальних співтовариств. Хоча тоді Безос пообіцяв: якщо клієнти будуть зловживати послугою, - компанія припинить її постачання.

Крім цього, співробітники Amazon згадали ситуацію з сім'ями мігрантів на кордоні США, коли близько двох тисяч дітей були відокремлені від своїх батьків.

Подібно до заяв голови Apple Тіма Кука, команда Amazon розкритикувала міграційну політику Дональда Трампа і зажадала, щоб їх хмарний сервіс AWS жодним чином не використовувався Департаментом імміграції та митного контролю США:

Ми не повинні бути задіяні в поліцейських справах

«Наша компанія не повинна перебувати в сфері державного нагляду; ми не повинні бути задіяні в поліцейських справах; ми не повинні займатися підтримкою тих, хто контролює і придушує маргінальні групи населення».

Наостанок, амазонці згадали, як в 1940-х інший американський IT-гігант IBM співпрацював з Гітлером, і тільки потім усвідомив масштаби злочину, який було вчинено з їх допомогою.

Ця петиція стала вже третьою публічною заявою працівників найбільших IT-компаній США про те, що вони не поділяють політику адміністрації Трампа і вимагають від свого керівництва припинити співпрацю з владою.

Нещодавно, близько 4000 співробітників Google попросили генерального директора компанії негайно зупинити співпрацю з Пентагоном і заявити, що Google не братиме участі в розробленні зброї.

Керівник Google Сандарам Пічаї виконав вимоги своїх підопічних, але додав, що компанія все одно буде співпрацювати з владою і армією в сферах кіберзахисту, випробувань, набору в армію, обслуговуванні військовослужбовців і рятувально-пошукових операціях.

А ось гендиректор Microsoft Сатья Наделла виявився авторитарнішим і не став прислухатися до думки своєї команди. Понад 100 працівників Microsoft відправили йому відкритий лист з вимогою розірвати 20-мільйонний контракт на постачання комп'ютерного обладнання все тому ж Департаменту імміграції та митного контролю.

Але Сатья вирішив не втрачати такого великого клієнта, аргументуючи тим, що контракт стосується тільки послуг електронної пошти, календарів, обміну повідомленнями та цифрового документообігу.

Голова Microsoft прокоментував міграційну політику Дональда Трампа досить холодно: «Microsoft не працює над проектами влади США, які пов'язані з відділенням дітей від їх сімей на кордоні».

Невідомо, чи врахує Джефф Безос прохання своїх співробітників, але бунт (якщо його так можна назвати) працівників американської IT-Сфери набирає обертів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X