Мобільні оператори вже з 30 березня 2018 року зможуть запустити 4G-мережі

IT-індустрія

29 березня, 16:34

1456

Мобільні оператори вже з 30 березня 2018 року зможуть запустити 4G-мережі

В Україні найближчими днями відбудеться запровадження четвертого покоління стільникового зв’язку

Завтра Київстар, Vodafone Україна та lifecell зможуть увімкнути перші базові станції четвертого покоління мобільного зв’язку.

Український державний центр радіочастот (УДЦР) заявив про свою готовність з завтрашнього дня, 30 березня 2018 року видавати дозволи на експлуатацію базових станцій (БС) у стандарті 4G. Про це повідомила прес-служба держпідприємства.

За словами виконавчого директор УДЦР Вадима Гулька, днями Генеральний штаб Збройних сил України погодив використання радіочастотного ресурсу 2600 МГц. "Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним", - процитувала Гулька прес-служба УДЦР.

Сьогодні генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова заявила, що всі три оператори готові запустити свої 4G-мережі вже завтра, "якщо УДЦР встигне видати дозволи". За її словами, найпізніше перші базові станції четвертого покоління запрацюють в понеділок, 2 квітня.

Два найбільших оператори, Київстар і Vodafone, заявили, що в діапазоні 2600 МГц 4G-покриття буде точковим. Базові станції на цих радіочастотах мають радіус дії близько 500 метрів. Обидві компанії заявили про намір встановити по 500 подібних БС у місцях із найбільшим споживанням мобільного інтернет-трафіку.


Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися