Першому гравцю приготуватися. Microsoft Edge став другим за популярністю браузером

6 квітня 2020, 12:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За кілька місяців після перезапуску оновлений Microsoft Edge обігнав за популярністю Firefox і став другим найбільш використовуваним браузером в інтернеті

Edge від Microsoft на основі Chromium став другим за популярністю веб-браузером. Про це повідомляє видання Bleeping Computer.

Згідно з даними дослідження ринку тепер новим браузером від Microsoft користуються 7,6% користувачів. Це дуже хороший показник для додатка, якому кілька місяців. Тим не менш, він все ще сильно відстає від лідера ринку - браузера Chrome, яким користується 68,5%.

Відео дня

Фахівці схиляються до того, що такому зростанню допомагає статус браузера за замовчуванням для Windows, а також загальний вплив Microsoft. Але, крім того, велику роль відіграє той факт, що Edge тепер на основі Chromium - це усунуло багато проблем, які були у попередній версії Edge, що працює на власному движку Microsoft: сумісність, швидкість і діапазон доступних розширень. У старого браузера була репутація того, який використовують, щоб завантажити інший браузер.

Оскільки Windows 10 сьогодні працює на мільярді пристроїв, а новий Microsoft Edge скоро буде поширено на всі з них через служби Windows Update, слід очікувати, що кількість користувачів у цього браузера тільки збільшиться.

Варто відзначити, що Microsoft запустила свій оновлений Edge на движку Chromium тільки кілька місяців тому, на початку 2020 року. Причому, була випущена версія, як для Windows, так і для MacOS. Хоча, спочатку Edge був орієнтований тільки на корпоративних користувачів Windows і macOS.

Великою перевагою оновленого браузера стало те, що він підтримує розширення Chrome. Також відмінною рисою Edge є нові функції, такі як колекції, які дозволяють збирати зображення або функції запобігання стеження.

У браузері тепер можна вибрати один з трьох різних рівнів, щоб уникнути відстеження в інтернеті і налаштування за замовчуванням буде блокувати трекери з сайтів, які користувач не відвідував раніше. Це гарантує, що контент і реклама будуть менш персоналізованими. Існує також суворе налаштування, яке блокує більшість трекерів в інтернеті, але це може означати, що деякі сайти не будуть завантажуватися або працювати з перешкодами.

Сьогодні все більше компаній починають піклуватися про конфіденційність своїх користувачів. Google, наприклад, припиняє використання сторонніх файлів cookie і трекерів в Chrome, але станеться це поетапно, протягом наступних двох років. Така ситуація дає можливість Edge, Safari, Firefox і іншим браузером переманити на свою сторону тих користувачів, які піклуються про свою цифрову безпеку і хочуть її отримати тут і зараз.

Чому Microsoft вибрала для переходу саме Chromium? Головна причина - це сумісність. Настав час, коли розробники, перевіряючи свої сайти на предмет сумісності і помилок, практично не використовували Microsoft Edge. Тепер їм для цього служили Chrome, Safari і Firefox. Почасти це було пов'язано з тим, що старий Edge не був доступний в більш ранніх версіях Windows або на MacOs.

Відсутність тестування призвело до нових проблем із сумісністю сайтів і невдоволення користувачів.

У підсумку, Microsoft витратила багато часу на аналіз, перш ніж прийняти рішення у вересні 2018 року про перехід на Chromium. Після цього, компанія отримала багато позитивних відгуків про своє рішення.

Очікується, що ці зміни матимуть великий вплив на користувачів Windows, яким цей крок повинен спростити перехід на Edge з можливістю запуску розширень на основі Chrome і швидкої міграції збережених паролів, обраного і інших налаштувань з Chrome.

Google також схвалила такий крок від Microsoft. «Chrome є лідером в області відкритого інтернету з самого початку і ми вітаємо Microsoft в співтоваристві розробників Chromium», - сказав представник Google. «Ми з нетерпінням очікуємо спільної роботи з Microsoft і веб-спільнотою для розвитку відкритого інтернету, підтримки вибору користувачів і надання нових можливостей перегляду сайтів».

Однак, таке рішення не схвалили в Mozilla. «Це тільки підвищує важливість ролі Mozilla, як єдиного незалежного браузера», - прокоментував представник Mozilla. - «Ми не збираємося визнавати той факт, що впровадження технологій від Google в інші браузери - це єдина можливість, яка повинна бути у споживачів. Ось чому ми спочатку створили Firefox і чому ми завжди будемо боротися за дійсно відкриту мережу ».

Результати сьогоднішнього дослідження показують, що Firefox не дарма побоювався. Ще в березні 2019 року було відзначено, що Mozilla користувалися 9,27% користувачів. Однак, тепер, через рік, показники цього браузера впали до рівня 7,19%. Що привело його на третє місце в рейтингу найбільш використовуваних браузерів.

У Microsoft Edge в березні 2019 року ринкова частка становила 5,20%. Тепер же вони досягли показника в 7,59% і вийшли на друге місце. Це показує, що рішення Microsoft було цілком обґрунтованим.

Решта браузерів розподілили частки ринку між собою в такий спосіб: Internet Explorer 11 - 5.60%, Safari - 3.62%, QQ - 2.41%, Sogou Explorer - 1.88%, Opera - 1.14%, Yandex - 1.01%, UC Browser - 0.42%.

Що стосується колись монополіста в світі браузерів - Internet Explorer, то Microsoft сама на початку 2020 року закликала своїх користувачів відмовитися від цього браузера. Експерт з кібербезпеки Microsoft Кріс Джексон закликав клієнтів компанії припинити використання Internet Explorer в якості веб-браузера за замовчуванням, тому що він не підтримує нові веб-стандарти, а розробники просто не тестують на ньому свої веб-продукти.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X