Мало вогню. Все, що потрібно знати про анонси Apple на конференції WWDC 2018

4 червня 2018, 23:11

З 4 по 8 червня Apple проводить конференцію для розробників WWDC 2018. Напередодні заходу компанія показала оновлення всіх своїх програмних платформ - iOS, watchOS, tvOS і macOS, а також нові можливості Siri і AR Kit 2.0. НВ розповідає про ключові анонсах конференції.

Про те, що компанія покаже на поточній конференції для розробників, було відомо заздалегідь завдяки інформації від інсайдерів, яку зібрали Bloomberg, окреме враження справила хіба що Siri і деякі можливості AR Kit 2.

Відео дня

На початку прес-конференції компанія не забула згадати, що цього літа App Store виповнюється 10 років, і це найбільший магазин додатків в світі, з щотижневою аудиторією в 500 млн.

iOS 12

Apple давно критикували за те, що її операційна система, колись вилизана на фоні Android, рясніє багами, і компанія не поспішає їх виправляти. В рамках цього оновлення на продуктивність звернули увагу - обіцяють, що за цими показниками "айфони" стануть краще рази в два. Деякі функції чекає прискорення на 70%.

В Apple не загострювали увагу на роботі над помилками, але мабуть, краще тисячі слів про це говорить той факт, що оновлення до iOS 12 отримають всі пристрої, випущені починаючи з 2013 року. Тобто рівно ті ж, що були оновлені до найбільш проблемною в історії компанії iOS 11 (так що можете сміливо придивлятися до відновленим або б/в-шним iPhone), починаючи з iPhone 5S і iPad Air. Наразі на iOS 11 працює 81% пристроїв.

Ключові оновлення iOS 12:

1. Підвищена швидкість роботи з фокусом на старих пристроях

Тепер смартфон буде передбачати, що користувач, наприклад, зараз буде активно скролить сторінки, і підвищувати продуктивність процесора, знижувати її після для економії батареї.

2. AR

 • З'явиться наскрізна підтримка AR. Компанія представила формат AR-файлів USDZ, що дозволить переміщати тривимірні об'єкти між додатками і робити їх доступними в інтерактивному вигляді для користувачів.
 • Крім того, буде нативная підтримка Adobe Creative Cloud, що дозволить розробникам легко створювати AR-об'єкти у всіх додатках Adobe.
 • Додадуть AR-додаток Measure, який вміє вимірювати фізичні параметри реальних об'єктів. Intel показувала подібне в 2015 році, з окремою демонстрацією на IFA.
 • AR Kit 2. У другому поколінні AR Kit буде покращено розпізнавання обличчь та інших об'єктів, рендеринг, інтеграція з реальністю, з'являться на багато користувачів ігри в доповненої реальності.

На презентації був показаний приклад з Lego. Так, об'єкти, побудовані з детальок Lego, зможуть "оживати" в доповненої реальності. Анімація, ігри, в тому числі розраховані на багато користувачів, можливість розглянути ці об'єкти зсередини і зовні. Схоже, що дітям для повного свята більше не знадобиться розносити кімнату в пух і прах. Те ж саме можна буде зробити в додатку в планшеті.

3. Photos

У Photos додали machine learning. Додаток буде давати підказки для пошуку знімків і додадуться нові можливості (зокрема, пошук по людях і локаціях). Новий режим For you відбере найцінніші, на його думку, знімки. Алгоритми аналізуватимуть зображення і пропонувати користувачеві, кому їх можна відправити. Смартфон одержувача, в свою чергу, зможе знайти у нього знімки з того ж заходи і запропонує ними обмінятися.

Майже як оновлений Асистент Google, який сам дзвонить в клініки чи заклади, щоб забронювати відвідування для користувача.

4. Siri

Поточні оновлення, які компанія показала на WWDC 2018, нагадують анонси Google I/O 2018. Компанія прагне до того, щоб зробити свого асистента корисніше в побутових завданнях, навчитися передбачати потреби користувача і замкнути його на власній екосистемі, щоб всі свої запити він вирішував через Siri, а не через сторонні додатки. Аналогічним шляхом йде Google з Помічником і, по суті, Samsung з Bixby.

Shortcuts. Ідея в тому, що додатки додадуть свої функції в інтерфейс Siri. Наприклад, ви загубили ключі. Якщо це якісь розумні ключі з міткою, можна поскаржитися Siri, і вона сама активує їх пошук у відповідному додатку.

Адже Siri завжди працює у фоновому режимі, вона постарається передбачати потреби користувачів в прив'язці до обставин. Наприклад, якщо є зустріч в календарі, на яку спізнюється користувач, запропонує відправити повідомлення іншим учасникам або організатору. Перед тренуванням - запустити трекингової додаток. Рано вранці - замовити улюблену каву в тій самій кав'ярні, де користувач зазвичай це робить. Перед поїздкою додому - повідомити домочадцям, що користувач виїжджає, віддалено включити комфортний режим на термостаті і улюблену радіостанцію в дорогу.

5. Apple News

З'явиться функція пошуку нових джерел, бічна панель - в iPad.

У додатку "Акції, поруч з акціями компаній, з'явиться динаміка за день і новинна підбірка. Акції, до речі, з'являться і в iPad.

6. Голосові нотатки

Тепер і в iPad. І в iCloud.

7. Apple Books

iBooks тепер Apple Books. Зручніше, просунуті, з аудіокнигами і режимом Reading Now ( "зараз читаєте").

8. Цифровий детокс

У питаннях цифрового детоксу Google і Apple спрацювали як брати-близнюки.

 • iPhone теж перестане демонструвати оповіщення ночами, щоб не було спокуси до ранку зависнути в читанні новин замість сну.
 • Режим "Не турбувати" можна буде включати за розкладом або в прив'язці до локації. Щоб телефон не відволікав від прогулянки з дітьми на майданчику, наприклад.
 • З'явиться можливість відключати оповіщення від певних додатків на робочому столі, вони будуть тільки на панелі повідомлень. Система буде їх групувати.
 • Screen time - додаток, яке буде моніторити абсолютно всі дії в смартфоні. Скільки часу користувач проводить в додатках, скільки разів блокує-розблокує пристрій за годину, скільки повідомлень отримує і звідки. Тут же можна буде себе обмежити.
 • З'явиться батьківський контроль. На смартфон батька буде приходити аналітика того, як дитина використовує iPhone. У батька буде кнопка контролю як за часом, так і за змістом сесій.

9. Messages

Оновлення сервісу Messages в основному торкнулися анімоджі, причому з прицілом на те, щоб наздогнати і обігнати Samsung (хоча, до речі, AR-емоджі в Galaxy S9 працюють не дуже добре, як показав досвід використання смартфона). З'являться безпосередньо нові анімоджі (наприклад, привид, динозавр, тощо), розпізнавання язика і Memoji - анімоджі з обличчям власника. Буде більше опцій для налаштування (аж до кольору очей, вибору оправи для окулярів і глибини тону лінз і навіть емоджі в анімоджі).

10. FaceTime

У FaceTime додалися групові відео- або аудіочати до 32 учасників. Сервіс буде інтегрований в Messages. Прямо з цієї програми можна буде почати груповий дзвінок з усіма учасниками. А також використовувати анімоджі, стікери і все-все-все.

11. CarPlay

З'явилася підтримка сторонніх додатків для навігації. На презентації були показані як приклад Google Maps і Waze. Ймовірно, саме вони і є основними конкурентами в цьому сегменті.

watchOS 5

Хоча в Apple окремо не озвучував продажу "розумних" годинників в річному звіті, на WWDС 2018 компанія відзвітувала про 60% зростання за минулий рік і про те, що за весь час вона встигла накопичити 60 ТБ даних про активність користувачів і відкрила API з даними для розробників.

Ключові оновлення watchOS:

 • Більше спортивних режимів. Наприклад, йога, витрата калорій в якій рахується по серцевому ритму.
 • Більше параметрів, які відслідковуються під час вправи. Наприклад, під час бігу тепер показується швидкість для кожної милі (таке додатки для бігу давно вміють робити) і канденс (а ось це раніше без датчика на взуття ніхто не пропонував, якщо мені не зраджує пам'ять).
 • Автоматичний трекінг початку і закінчення заняття.
 • Walkie-Talkie - обмін голосовими повідомленнями в реальному часі через Wi-Fi або стільникову мережу.
 • Підтримка Siri Shortcuts.
 • Повідомлення від сторонніх додатків на робочому столі.
 • Інтерактивні оповіщення. Наприклад, тепер прямо з оповіщення можна оплатити послугу за допомогою Apple Pay. Для користувача - зручність, для розробників - чергова проблема, як втягнути користувача в сам додаток, адже Apple не відпускає.
 • Перегляд веб-контенту, адаптованого під маленький екран. В Apple демонструють, що це може бути меню ресторанів, наприклад.
 • До Apple Music додався стрімінг подкастів.
 • З'явився режим змагань з іншими користувачами. Аналогічна можливість була як мінімум в Fitbit досить давно. Саме ця компанія на даний момент є головним конкурентом Apple на ринку переносної електроніки.
 • Підтримка Student ID Card в Wallet. Тепер за допомогою годинника можна буде зайти в кампус, оплатити щось і т.д.
 • Pride-mode - браслет і оболонка з символом ЛГБТ-спільноти.

tvOS

Apple оновила платформу для ТВ. Окремо зупинятися на ній не будемо, адже для українського користувача це не актуально. Хіба що цікаво, що після того, як компанія у вересні заявила про підтримку 4K, цей бізнес виріс на 50%. І так, управління Apple TV потрапило на панель повідомлень в iPhone.

macOS Mojave

Нова macOS отримала назву Mojave. Це пустеля на Південному Заході США, яка проходить через кілька штатів. Її нічними пейзажами надихалися розробники нової версії ОС.

 • З'явився нічний режим. У компанії вважають, що розробники будуть в захваті, адже візуально нічний режим схожий їх улюблений XCode.
 • У Finder в "Галереї" при перегляді фото додалася бічна панель, де відображаються деталі файлу і дії, які можна з ними зробити, не відкриваючи. Наприклад, відправити на печать, запароліти, додати водяні знаки або поставити підпис. Дії прив'язані до контексту і їх можна кастомизувати.
 • Додана Desktop stacks - функція автоматичного групування іконок і файлів на робочому столі. Групувати можна за різними ознаками.
 • З'явилася підтримка Apple News, Voice Memos, Акцій та Home (управління гаджетами "розумного" будинку).
 • Скандали через використання приватних даних не обійшли стороною Apple. Компанія позиціонує себе як така, що піклується про захист персональних даних. Тому браузер Safari навчився перешкоджати стеженню за користувачем з боку сайтів і віддавати стороннім додаткам мінімум інформації. Додаткам потрібно окремо отримувати доступ до камери і мікрофону, а також таким особистим речам, як історія листування в пошті або Messages.
 • Mac App Store став більше схожий на App Store в iOS. З'явилися розділи Create, Work, Play і Develop з найактуальнішими додатками і редакційний контент, який допоможе зорієнтуватися в магазині. Додалися додатки від відомих розробників. Наприклад, Office від Microsoft, Lightroom CC від Adobe.
 • У 2019 з'явиться можливість портувати iOS-додатки на macOS.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X