Ось від кого не чекали. Знайшлася країна, яка може допомогти Росії обійти частину санкцій

23 квітня, 20:22
Малайзія відкрита до співпраці з Росією та навіть готова допомогти обійти санкції (Фото:malaysia airlines)

Малайзія відкрита до співпраці з Росією та навіть готова допомогти обійти санкції (Фото:malaysia airlines)

Посол Малайзії в Росії Бала Чандран заявив, що його країна розгляне запит РФ на постачання напівпровідників, якщо він надійде.

Чандран зазначив, що експорт електроніки становить 6% ВВП Малайзії, його щорічний обсяг оцінюється в $8,7 млрд. Також дипломат нагадав, що Малайзія є торговельною державою і не визнаватиме санкцій, введених в односторонньому порядку, оскільки вони шкодять бізнесу.

Відео дня

«Я можу сказати, що наше посольство тут у Росії отримує безліч запитів щодо різних видів продукції від російського бізнесу, — каже Чандран в інтерв'ю російському виданню РІА. — Ми намагаємось задовольнити запити російських підприємців, налагоджуючи для них контакти з малазійською стороною. Вони торкаються низки галузей: у частині охорони здоров'я (медобладнання), сільське господарство, електроніка. Ми бачимо різке збільшення запитів інформації з російської сторони щодо постачання та підприємств. Посольство зараз має багато роботи, бо воно є посередником. Я дуже сподіваюся, що ми побачимо якісь конкретні результати взаємодії між представниками бізнесу двох сторін.»

Подібна співпраця могла б вирішити багато проблем РФ. Завдяки санкціям США ця країна опинилася на межі кризи у багатьох сферах — у Росії суттєво зменшились постачання напівпровідників, телекомунікаційного обладнання, програмного забезпечення.

Нагадаємо, саме Росія є головним обвинуваченим у катастрофі рейсу МН-17, внаслідок якої загинуло 44 малазійці. Згідно з висновками слідчої комісії, до якої входили представники Малайзії, літак був збитий пострілом із російського ЗРК Бук, і жодних інших версій не може бути.

При цьому РФ категорично заперечує очевидні факти та відмовляється брати на себе відповідальність за загибель малайзійського рейсу, на борту якого перебували 298 осіб.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X