Майнінг криптовалют потребує більше енергії, ніж потрібно 70 країнам світу

27 листопада 2017, 09:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники підрахували, що сукупна кількість енергії, що витрачається на майнінг Bitcoin, вже перевищує сумарний рівень енергоспоживання 71 країни світу

При цьому в світі є 159 держав, кожна з яких споживає енергії менше, ніж потрібно для майнінгу, повідомляє Business Insider.

Дослідження, яке провела служба порівняння тарифів на електроенергію PowerCompare.co.uk, показує, що кількість енергії, що витрачається на видобуток біткоінів у світі, вже перевищила кількість, яка використовується в середньому Ірландією і більшістю африканських країн. Представники PowerCompare.co.uk використовували статистику від Bitcoin і постачальника даних криптовалют Digiconomist, який оцінює, що глобальний майнінг Bitcoin наразі вимагає близько 29,05 ТВт * год енергії на рік. Для Ірландії цей показник дорівнює 25 ТВт * год.

Відео дня

Крім Ірландії, в Європі є ще 20 країн, кожна з яких споживає менше енергії, ніж потрібно для майнінгу криптовалюти. Серед них згадуються Ірландія, Хорватія, Сербія, Словаччина та Ісландія. А ось Україна споживає майже в п'ять разів більше енергії, в порівнянні з тією, яка необхідна для майнінгу.

Дослідники припускають, що якщо темпи зростання споживання електрики збережуться на такому ж рівні, то вже до жовтня наступного року майнінг потребуватиме більше енергії, ніж використовує вся Велика Британія. При цьому основна частина майнінгу біткоінів припадає на Китай, де витрати на енергію порівняно менші, ніж в таких країнах, як Велика Британія чи США.

"Перші шість з найбільших майнінгових ферм від Antpool до BTCC в основному базуються в Китаї. За деякими приблизними оцінками, хеш-потужність Китаю становить понад 80% від загальної мережі", - сказав аналітик торгової платформи eToro Мате Грінспен в своєму електронному листі.

Водночас зростає стурбованість з приводу того, який вплив на навколишнє середовище може чинити споживання такого обсягу електрики. Велика частина електроенергії, яка виробляється в Китаї, з викопного палива. "Нам потрібно пам'ятати, як ця енергія створена", - наголосив Грінспен.

Раніше НВ повідомляло, що вартість криптовалюти Bitcoin у неділю, 26 листопада, перевищила нову рекордну позначку в 9 тис. доларів за одну монету. Варто зазначити, що різке зростання вартості Bitcoin сталося 25 листопада, коли за один день курс криптовалюта зросла приблизно на 800 доларів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X