Ляшко, вчи математику. Телеком-регулятор розповів, як встановлював ціни на 4G-ліцензії

19 березня 2018, 17:01

Звинувачення народного депутата Олега Ляшка про занадто низьку вартість радіочастот для запуску четвертого покоління безпідставні. Національна комісія регулювання зв’язку та інформації (НКРЗІ) надала свої розрахунки.

Голова НКРЗІ Олександр Животовський відкинув звинувачення нардепа Олега Ляшка у тому, що ліцензії на 4G в діапазоні 1800 МГц держава продала занадто дешево. Про це повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За словами Животовського, тендер, який відбувся 6 березня 2018 року і за підсумками якого держава отримала понад 5,4 млрд грн., пройшов відкрито та прозоро. "Наша відповідь дуже проста – доходи всієї галузі мобільного зв’язку 2017 року склали 35 млрд грн.", - підкреслив голова НКРЗІ. Тому оцінки Ляшка, що за частоти можна було би виручити 25-40 млрд грн., можна порівняти з доходами всієї галузі за рік.

Животовський зазначив, що за підсумками розпродажу двотижневого давності державна скарбниця отримала значно більше, ніж планувалося. Тому НКРЗІ готова до будь-яких перевірок, тим більше, що всю документацію затверджував Кабінет міністрів.

Нагадаємо, що Олег Ляшко звернувся до правоохоронних органів з вимогою перевірити підсумки тендеру, вважаючи, що за частоти в 1800 МГц можна було би виручити значно більше. Прем’єр-міністр доручив Генпрокуратурі (ГПУ) перевірити депутатське звернення. Що само по собі дивно – адже на всіх документах із підготовки тендеру стоїть підпис Володимира Гройсмана.

Керівник телеком-регулятора розповів, що в НКРЗІ поки що не зверталася ГПУ за роз’ясненнями. Животовський нагадав, що Генпрокуратура вже перевіряла подібне депутатське звернення – влітку 2017 року, від Борислава Берези. І закрила за відсутністю порушень, зазначив голова НКРЗІ.

Другий – і найочікуваніший, у діапазоні 1800 МГц - 4G-тендер відбувся в Україні 6 березня 2018 року. Три найбільших оператори взяли у ньому участь і викупили всі виставлені на торги радіочастоти. Київстар витратив 2,837 млрд грн., ВФ Україна (Vodafone) – 1,8 млрд грн., lifecell – 795 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X