Лягти на дно. Глава Microsoft розповів про перспективи підводних серверів

2 листопада 2018, 10:01

Керівник компанії Microsoft Сатья Наделла визнав, що підводні серверні ферми є частиною планів компанії зі створення центрів обробки даних.

Експерименти компанії з підводними серверами тривають вже кілька років, пише Ars Technica.

Зокрема, в межах проекту Natick підводний сервер був встановлено біля берегів Каліфорнії в 2016 році. У проекті, звісно ж, використовується водяне охолодження. Сервер виконаний у вигляді герметичної установки, яка буде працювати протягом п'яти років, перш ніж її повернуть на поверхню.

Відео дня

А в 2018 році Microsoft розгорнула новий проект біля берегів Шотландії. Компанія встановила дата-центр на дні моря на глибину 35,5 метрів. Підводний дата-центр складається з 864 серверів. Доступ до інтернету проходить за допомогою підводного кабелю. Сервера з високою продуктивністю виділяють багато тепла, а їх охолодження - процес витратний. Експеримент покаже, наскільки можливо знизити ці витрати.

Виступаючи на конференції Future Decoded в Лондоні, Сатья Наделла сказав, що підводне розгортання серверів - це "спосіб Microsoft подумати про розширення". Новий проект робить близькість до людей особливою перевагою: близько 50 відсотків населення світу живе в радіусі 120 миль від узбережжя.

Занурення серверів в океан означає, що вони можуть бути поблизу населених пунктів, що, в свою чергу, забезпечує більш низькі затримки. Низькі затримки особливо важливі для послуг в реальному часі, в тому числі для ігор.

Іншою великою перевагою, яке назвав Сатья Наделла, є швидкість, з якою сервери можуть бути розгорнуті таким чином. Він сказав, що будівництво і розгортка шотландського підводного блоку серверів зайняла всього 90 днів. Більш короткий час виходу на ринок означає, що компанія може реагувати, додаючи додаткову ємність сервера там, де це необхідно.

Показати ще новини
Радіо НВ
X