Допоможи медикам. Вчені використовують приватні комп’ютери для пошуку ліків проти коронавірусу

5 березня 2020, 15:29

Організації Folding @ home Consortium і Sloan-Kettering Cancer Center просять пожертвувати невикористані обчислювальні ресурси для пошуку ліків проти коронавірусу.

Тим, хто погодиться допомогти, потрібно завантажити безкоштовний клієнт, який підключає комп’ютер до розподіленої мережі.

Додаткова обчислювальна потужність дозволить швидше обробляти моделі, які можуть привести до лікування від вірусу, відомого як COVID-19.

Відео дня

«Білки не застоюються — вони погойдуються, складаються і розгортаються, щоб прийняти численні форми. Нам необхідно вивчити не тільки одну форму вірусного білка, але і всі способи, якими білок звивається і складається в альтернативні форми, щоб краще зрозуміти, як він взаємодіє з легенями, щоб можна було створити антитіло», — пояснюється в прес-релізі.

«Оскільки багато комп’ютерів працюють для досягнення однієї і тієї ж мети, ми прагнемо якомога швидше розробити терапевтичний засіб. Завантаживши Folding @ home, ви зможете надати нам обчислювальні потужності, необхідні для розв’язання цієї проблеми», — підкреслили дослідники.

Бажаючі можуть завантажити програмне забезпечення тут.

Це не єдина технологічна ініціатива, натхненна коронавірусом.

Дослідники з Alibaba розробили систему штучного інтелекту, яка діагностує вірус за лічені секунди з точністю до 96%. Уряд Китаю також розробив додаток для виявлення інфекцій COVID-19, але останні повідомлення припускають, що додаток ділиться даними користувачів з поліцією.

Нагадаємо, українська влада вирішила скасувати в країні всі масові заходи у зв’язку з поширенням китайського коронавірусу. Про це в четвер, 5 березня, в Нових Санжарах Полтавської області повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X