Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці

22 лютого 2019, 13:00

Президент США Дональд Трамп заявив, що бажає якнайшвидшого запуску 6G-покриття по всій країні. При цьому, 5G-мережу впровадило тільки кілька штатів.

У рубриці НВ Техно персона президента США Дональда Трампа з'являється переважно в питаннях створення американських космічних військ, торгово-економічного протистояння між США і Китаєм, а також під час аналізу неодноразових нападок чинної влади США на компанію Apple.

Відео дня

Але, цього разу мільярдер-консерватор вирішив продемонструвати свій інтерес і в сфері високих інформаційних технологій. Сьогодні Трамп опублікував такий твіт:

"Я хочу 5G і навіть 6G технологію в США якомога швидше. Вона набагато могутніша, швидша і розумніша, ніж поточні стандарти. Американські компанії повинні зробити крок назустріч цьому або залишитися позаду. Немає жодних причин, щоб ми відставали".

У мережі припускають, що несподівана публікація американського президента пов'язана з нещодавньою презентацією нової лінійки смартфонів Samsung Galaxy S10, топова версія якої має модифікацію з підтримкою 5G у США.

Цілком імовірно, що Трамп почув про нову технологію від південнокорейського виробника і вже попередньо замовив собі телефон за $1500. Правда, насолодитися заповітним підключенням 5G президент зможе тільки в Х'юстоні, Індіанаполісі, Лос-Анджелесі і Сакраменто, - на інші міста і регіони надшвидкісне покриття поки що не поширили.

Звичайно, більш резонним є припущення про те, що твіт про розвиток 5G і 6G - це продовження тієї ж торгово-економічної війни з Китаєм. Мовляв, у такий спосіб, Дональд Трамп збирається заохочувати наіцональних телеком-операторів для розвитку власного покриття нового покоління, а не шукати підрядників у китайському Huawei.

Хоча, як передає видання The Verge, минулорічний план розвитку національної 5G-мережі в CША був повністю нереалістичним. На тлі цього відсторонення китайських компаній від створення нового мобільного покриття йдуть у розріз із заявами Трампа про якнайшвидше становлення нового швидкісного інтернету.

Що стосується 6G - тут все ще сумніше, і технологія точно не з'явиться в найближчі роки, оскільки в США вона поки на стадії зародження, а то й зачаття.

Цікаво, навіщо саме 72-річному Дональду Трампу знадобився 6G? Як раніше розслідували журналісти Gizmodo, точно не ясно, чи користується американський президент комп'ютером взагалі, або, як типовий олігарх з 1990-х, вважає за краще телефонне і живе спілкування.

Сам Трамп заявляв, що вкрай рідко користується електронною поштою, і в мережі є лише кілька його фотографій поруч з комп'ютером.

Facebook / Donald Trump
Фото: Facebook / Donald Trump

Нагадаємо, кілька місяців тому про створення 6G-мережі заявили і в Китаї. Міністр інформаційних технологій КНР Су Сінь заявив, що країна почне розвиток 6G-мереж з 2020 року, і планує комерціалізувати інноваційний вид зв'язку вже в 2030-му.

За словами міністра Су Сіня, технологія 6G дасть можливість завантажувати дані на швидкостях до одного терабайта за секунду, тоді як межа 5G - один гігабайт за секунду. Китайська мережа шостого покоління повинна буде мати ширше покриття, ніж 5G, і зможе передавати інформацію на велику висоту, працюючи практично як супутниковий інтернет.

Тим часом, більш реальною технологією залишається шосте покоління Wi-Fi-з'єднання, яке має надійти вже цього року. Теоретичний максимум швидкості передачі даних має скласти приблизно 9,6 Гбіт/сек (1,2 Гб/сек), тоді як чинне п'яте покоління Wi-Fi має стелю швидкості приблизно 6,1 Гбіт/сек (760 Мб/сек).

Водночас не варто забувати, що середня швидкість інтернету, як в Україні, так і в США, становить приблизно 80 Мбіт/сек (10 Мб/сек), що дає змогу нам завантажити файл розміром 3 Гб приблизно за 5 хвилин.

Правда, новий Wi-Fi 6 не направлятиме всю швидкість на один пристрій, а розподілятиме між усіма учасниками мережі, що повинно значно підвищити середню швидкість підключення.

Ну і, звичайно ж, для швидкого інтернету потрібно буде розщедритися на роутери нового покоління і гаджети, які підтримують Wi-Fi 6. Однією з перших таку підтримку впровадила компанія Qualcomm у своєму останньому процесорі для смартфонів Snapdragon 855.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X