Криза на дворі. Оперативна пам’ять може подорожчати через дефіцит чіпів

21 квітня 2021, 17:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ціни на оперативну пам’ять в середньому зростуть на 18−23% у другому кварталі 2021 року через дефіцит чіпів, сезонний попит і пандемію.

Зараз проходять переговори між постачальниками і виробниками комп'ютерів щодо контрактних цін на другий квартал поточного року. І, хоча вони ще не завершені, про подорожчання оперативки можна говорити вже зараз, повідомляє аналітична компанія TrendForce.

Відео дня

Наприклад, середня ціна масових модулів пам'яті DDR4 на 8 ГБ зросла на 25% в порівнянні з попереднім кварталом. Про це свідчать дані поточних транзакцій. Ціни будуть рости і на інші категорії оперативної пам'яті, включаючи спеціалізовані DDR3/DDR4, мобільні, графічні і серверні модулі.

Зараз компанія коригує свій прогноз загального зростання цін оперативки на другий квартал 2021 року з 13-18% до 18-23% в загальному сегменті. Ціни для споживачів можуть вирости і зовсім на 28% — пандемія підвищує попит на ПК і ноутбуки, в той час як дефіцит комп'ютерних чіпів лише погіршує ситуацію на ринку.

Перехід на хмарні сервіси і все більші корпоративні інвестиції в IT-інфраструктуру збільшують попит на серверну оперативну пам'ять — і це при тому, що дефіцит на цю продукцію вже існував в першому кварталі 2021 року. В таких умовах постачальникам і покупцям складно прийти до згоди з приводу ціни.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X