Крутіше за наркотики. У 2019 році інвестиції в світову IT-індустрію становитимуть $3.8 трлн

28 січня 2019, 20:00

Незважаючи на торгово-економічне протистояння CША та Китаю, а також вихід Великої Британії з Євросоюзу, аналітики прогнозують зростання IT-сектора на 3,2% у 2019-му.

Згідно зі звітом аналітичної компанії Gartner, глобальні витрати на IT-сектор у 2019-му повинні збільшитися на 3,2% і досягти $ 3,8 трлн. Для порівняння, це вдвічі більше, ніж глобальні витрати на озброєння і майже в 7 разів більше, ніж глобальні витрати на рекламу в 2018-му.

Відео дня

Експерти прогнозують, що інвестиції зменшаться на таких насичених ринках, як виробництво смартфонів і планшетів на користь великих корпоративних рішень.

Зокрема, стрімке зростання припускають у хмарних сервісах, інтернеті речей і створенні центрів інформації. Саме ці сфери можуть підвищити ефективність різних підприємств за допомогою дистанційного вирішення завдань і поліпшення систем зберігання та аналізу даних.

"IT – це вже не просто платформа, яка дозволяє організаціям вести свій бізнес, IT стає тим, що рухає бізнесом. У міру просування цифрового бізнесу та цифрових бізнес-екосистем, IT стане тим, що пов'язує бізнес", - говорить Джон-Девід Лавлок, віце-президент Gartner з досліджень.

За його словами, крім зміни поведінки покупців, IT-персонал необхідно навчати новим навичкам, оскільки компанії впроваджують нові технології для розвитку цифрового бізнесу. Повинні збільшитися вимоги до фахівців у сфері штучного інтелекту (ШІ), машинного навчання, програмного інтерфейсу, дизайну та управління даними.

Глобальні витрати на розвиток програмного забезпечення повинні вирости на 8,5% в 2019-му, на 8,2% в 2020-му і скласти $ 466 млрд уже через два роки.

Gartner
Фото: Gartner

Аналітики прогнозують зростання IT-сектора цього року, незважаючи на торгово-економічне протистояння між США і Китаєм, можливі проблеми з економічним розвитком у Європі через вихід Великобританії з Європейського Союзу та інші негативні фактори.

Хоча, аналітики з PricewaterhouseCoopers опитали 30% керівників різних бізнесів по всьому світу і прийшли до висновку, що менеджери вірять в економічний розвиток цього року в шість разів менше, ніж минулого.

Проте, в нещодавньому опитуванні Gartner зазначено, що за останні чотири роки кількість компаній, які впроваджують ШІ-системи зросла на 270%. Експерти вважають, що близько 37% компаній по всьому світу так чи інакше розвивають ШІ для просування свого бізнесу та каналів поставок.

Нагадаємо, перші 5G-мережі, які повинні стати основою передачі даних нового покоління, вже запустили в американському Х'юстоні, Індіанаполісі, Лос-Анджелесі і Сакраменто. Слідом за США 5G повинні запустити в Південній Кореї – там три компанії готуються представити нові модеми.

Тим часом, міністр інформаційних технологій Китайської Народної Республіки Су Синь заявив, що країна почне розвиток 6G-мереж з 2020 року і планує повністю і комерціалізувати інноваційний вид зв'язку в 2030-му.

Крім цього, влада Китаю заявляла про свої наміри стати лідерами в розвитку ШІ через 10 років. Партія очікує, що до цього часу їхня комп'ютерна індустрія буде коштувати $ 150 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X