Найращі сервіси, які замінять Google і не збиратимуть інформацію про вас - перша частина

15 грудня 2018, 18:04

НВ зібрало список альтернатив продуктам Google. Ці мобільні додатки і сервіси шифрують дані і не збирають інформацію про своїх користувачів.

Продукти компанії Google настільки глибоко поринули в наше життя, що страшно уявити скільки інформації про нас знає ця корпорація і як вона нею може скористатися. А як щодо набридливої реклами, яка ганяється за вами по всіх сайтах, тільки но варто ввести в пошук назву якогось товару.

Відео дня

Вам здається, що ви не зможете прожити без Google? Насправді це не так. Цей список мобільних додатків допоможе вам звести до мінімуму збір ваших особистих даних для використання в комерційних та інших цілях.

Chrome - Firefox

Браузер компанії Mozilla практично ні в чому не поступається популярному Chrome. Модулі, закладки, менеджер паролів, режим інкогнто, VPN, все це є в Firefox. Приватний режим після закриття браузера видаляє всю інформацію про ваш веб-серфінг. Вбудований блокувальник реклами забороняє сайтам стежити за вашою поведінкою в мережі.

Firefox працює швидше і використовує на 30% менше оперативної пам'яті, ніж Chrome.

Google - DuckDuckGo

DuckDuckGo - пошуковик, який не збирає інформацію про вас і видає більш різноманітні і актуальні відповіді на запити без прив'язки до вашої попередньої діяльності в мережі і реклами. Всі ваші пошукові запити залишаються анонімними, а видача залежать тільки від поточного пошуку.

Google Chrome Passwords - LastPass

LastPass - це надійний сервіс, яких зберігає паролі від десятків аккаунтів. Тепер не потрібно тримати їх в голові і тим паче створювати однакові паролі, щоб пам'ятати, як зайти в потрібний обліковий запис. Також вбудований генератор паролів буде створювати унікальні комбінації, на підбір яких у професіоналів будуть йти сотні годин. Тепер не потрібно ламати голову, придумуючи новий пароль або згадуючи старий. Він автоматично підставить текст в потрібний рядок.

Усі облікові записи захищені шифруванням і мультифакторною аутентифікацією.

Gmail - Proton Mail

Швейцарський поштовий сервіс захищений шифруванням і створений співробітниками Європейської організації з ядерних досліджень. Сервери Proton Mail знаходяться в Швейцарії і не підкоряються законодавству Євросоюзу і США. Його творці в розробці сервісу керуються дизайном і функціоналом Gmail, але на перше ставлять захист особистих даних.

Всі вихідні листи перед тим як потрапити на сервер шифруються і надсилаються адресату в зашифрованістю вигляді. Для того, щоб відкрити лист йому потрібно ввести пароль. Вкладення в мейлах теж шифруються.

Двоетапний захист робить Proton Mail практично невразливим. Другий пароль, який шифрує дані на сервері знає тільки користувач і якщо він його забув, то не зможе отримати доступ до пошти навіть в судовому порядку.

Google Docs - Zoho Docs

Онлайн сервіс для роботи з текстовими документами, таблицями та презентаціями. Файлами Zoho Docs можна ділитися з другм користувачами сервісу і навіть не зареєстрованими в ньому. Він підтримує формати Microsoft Office і OpenOffice. В цілому це така ж по зручності платоформа як і Google Docs, але з набагато більш широким функціоналом, в ньому також є корпоративний таск-менеджер, CRM-система, планувальник і відеочати.

Google Drive - Mega

Хмарний сервіс з величезним в порівнянні з конкурентами безкоштовним об'ємом сховища - цілих 50 Гб. У MEGA є мобільні додатки для Android, IOS і програма для синхронізації папок з ПК.

Сервіс шифрує всі дані за допомогою ключа, який неможливо змінити або відновити, тому при його втраті всі дані теж будуть втрачені.

У нього є обмеження на передачу даних, яке досить складно вичерпати і легко збільшити виконавши кілька завдань (встановити мобільний додаток, запросити друга).

Google Hangouts - Signal

Найзахищеніший месенджер в світі. Незважаючи на те, що його вихідний код відкритий, це не полегшує його злам, а навпаки дозволяє програмістам з усього світу стежити за надійністю методів шифрування. За допомогою Signal можна відсилати зашифровані повідомлення, фотографії, файли, здійснювати аудіо та відео дзвінки.

Також в ньому є можливість відправки повідомлень, які видаляються через 5 хвилин після відправки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X