Відпочити не вийде. Найкращі сервіси для віддаленої роботи під час карантину - фото
НВ Преміум

Відпочити не вийде. Найкращі сервіси для віддаленої роботи під час карантину

18 березня 2020, 20:00

Багатьом віддалено доведеться працювати, як мінімум, найближчі 2 тижні, через вимушений карантин

Тисячі людей по всьому світу вимушено перейшли на віддалену роботу. Тепер настав час познайомитися ближче з цілою індустрією онлайн інструментів, яка вже багато років спрощує діяльність фрілансерів

Відео дня

Сьогодні, 18 березня, в Україні набувають чинності нові заходи для боротьби з епідемією коронавірусу. Закриваються залізничні вокзали, вводиться обмеження на кількість пасажирів у громадському транспорті.

Люди змушені якомога більше часу проводити вдома і обмежувати свої контакти. Той, хто не взяв відпустку на період карантину, повинен працювати дистанційно, якщо у нього є така можливість.

Сфера фрілансерства, яка здебільшого передбачає роботу на відстані, існує вже не перший рік. Станом на 2016 рік 4,3 мільйона співробітників працювали з дому, як мінімум, половину свого часу.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що в світі створено вже все необхідне для того, щоб середньостатистичний офісний працівник міг комфортно працювати дистанційно.

Управління проектами

Для продуктивної роботи з командою на відстані існують таск-менеджери, які допомагають контролювати весь процес і комунікувати з командою на всіх етапах співпраці.

Trello

Це простий у використанні веб-інструмент для роботи над проектами, який можна використовувати для керівництва окремими завданнями або ж управління проектами всієї команди. В Trello використовується система Канбан. Це метод керування розробкою, який дозволяє реалізувати продукт «Точно в строк» і сприяє рівномірному розподілу навантаження між працівниками. Він дає можливість призначати завдання окремим співробітникам або групі і відстежує строки їх виконання. У Trello також є мобільний додаток.

Trello

Фото: Trello

GanttPRO

Ще один інструмент для управління проектами з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і приємним користувацьким дизайном, в основі якого покладено діаграми Гантта.

Пример диаграмм Гантта

Фото: Пример диаграмм Гантта

GanttPRO створений для побудови візуалізованих графіків і планів. Інструмент може бути легко використаний як IT-командами, так і позаштатними співробітниками, а також багатьма іншими групами з маркетингу, будівництва, роздрібної торгівлі, виробництва і т.д. Різні шаблони можуть дуже допомогти прискорити створення проектів.

Програмне забезпечення пропонує просте планування, а також відстеження прогресу, робочого навантаження на ресурси, терміни, призначення завдань і автоматичне планування.

GanttPRO

Фото: GanttPRO

GanttPRO розміщений у хмарі, тому у всіх користувачів є доступ 24 години на добу. Серед клієнтів цього сервісу — NASA, DHL, Hubspot і інші.

У сервісу є безкоштовна 14-денна пробна версія.

Basecamp

За допомогою Basecamp команди розробників програмного забезпечення можуть створювати дошки оголошень, списки справ, документи, використовувати сховище файлів, працювати з розкладами, спілкуватися в групових чатах і писати повідомлення. Існує розділ, який дозволяє задавати запитання своїй команді і отримувати відповідь в одній гілці.

Basecamp

Фото: Basecamp

За допомогою функції hill charts можна бачити прогрес. Є можливість використовувати звіти, щоб дізнатися, що було зроблено і, що ще належить завершити.

Також в цій програмі можна відправляти посилання по електронній пошті людям, які не зареєстровані на Basecamp.

У сервісу є пробний період на 30 днів. Далі ціна становить $99 на місяць. Існує безкоштовний тариф. Але він тільки для вчителів і студентів.

Wrike

Це програма, яка складається з інформаційних панелей, які можна адаптувати до різних проектів. У програмі також використовуються діаграми Гантта, як в GanttPRO.

Призначені для користувача робочі процеси показують чітку картину прогресу. Ви також можете використовувати Wrike Proof Tool, щоб давати зворотній зв’язок.

Wrike

Фото: Wrike

Wrike може використовуватися розробниками програмного забезпечення, творчими колективами та маркетологами. Додатково Wrike можна синхронізувати з Google, Adobe, Microsoft, Box і іншими сервісами.

У сервісу є безкоштовний тариф, але з обмеженням до 5 користувачів і платний, від $ 10 в місяць.

Jira Software

Основним елементом програми є завдання. Завдання містить назву проекту, тему, тип, пріоритет. Вони можуть бути розширені додатковими файлами, наприклад, фотографіями, скріншотами або коментарями. Завдання може редагуватися або просто міняти свій статус, наприклад, з «відкрите» на «завершене».

Jira Software

Фото: Jira Software

Jira має велику кількість можливостей конфігурації: для кожної програми може бути визначений окремий тип завдання з власним набором різних статусів. Крім того, за допомогою, так званих «Схем», можна визначити для кожного індивідуального Jira-проекту власні права доступу і доступність для інших користувачів.

Ціна залежить від кількості користувачів. У безкоштовній версії можуть працювати, максимум, 10 користувачів. Стандартна версія за $7 на місяць вміщує до 5 тисяч користувачів. І в преміум за $14 в місяць можуть працювати до 5 тисяч користувачів.

Обмін файлами

Для віддаленої роботи обмін файлами неминучий. Для цього існує кілька інструментів.

G Suite

Для обміну документами, електронними таблицями і презентаціями найкраще їх спочатку створити в G Suite.

Цей набір бізнес-інструментів від Google включає в себе Google Docs, альтернативу Microsoft Word на основі хмари; Google Sheets, альтернатива Microsoft Excel; Google Slides — хмарна альтернатива Microsoft Powerpoint і Google Drive, додаток хмарного сховища.

G Suite

Фото: G Suite

Google Docs і Google Drive є особливо корисним програмним забезпеченням для спільної роботи віддалених груп.

Користувачі можуть використовувати Google Docs, щоб редагувати роботи один одного і додавати коментарі, а також задавати питання або роз’яснювати свої ідеї. А Google Drive ідеально підходить для обміну великими файлами в хмарі, такими як зображення з високою роздільною здатністю або великі відеофайли.

До речі, Google оголосила, що до 1 липня буде надавати безкоштовний доступ до «розширених» функцій для проведення зустрічей з друзями і знайомими (Hangouts Meet) всім клієнтам G Suite і G Suite for Education по всьому світу. Таким чином компанії зможуть проводити конференц-коли на 250 чоловік, робити стрім за участю до 100 тис. глядачів в одному домені, а також записувати і зберігати відеозустрічі на Google Drive.

Dropbox

Якщо ж користувачеві потрібен спосіб обмінюватися великими файлами, але при цьому не потрібно безліч інструментів, які пропонує G Suite, варто вибрати Dropbox. У цього файлового сховища мільйони користувачів по всьому світу.

Для співробітників, яким потрібні додаткові функції і більше місця для зберігання, є Dropbox Business, який можна використовувати для кращої організації всієї команди і зберігання файлів з інших популярних інструментів, таких як Google Docs або Microsoft Office.

Dropbox

Фото: Dropbox

Для окремих користувачів доступні три версії Dropbox: Basic, Plus і Professional. Базова версія безкоштовна з 2 ГБ пам’яті. Версія Plus коштує $9,99 на місяць за 2 ТБ сховища. Професійна версія коштує $16,50 на місяць за 3 ТБ сховища.

Для корпоративних користувачів є три версії Dropbox Business: Стандартний, Розширений і Корпоративний. Стандартна версія починається від $ 12,50 на користувача на місяць з 3 ТБ дискового простору. Розширена версія: від $20 на користувача на місяць з необмеженим простором. Версія Enterprise представляє індивідуальний пакет з унікальним цінником. Також існує безкоштовна 30-денна пробна версія.

Citrix ShareFile

Це ще одна програма для обміну корпоративними великими файлами в хмарі. Багато компаній використовують Citrix ShareFile для відправки великих файлів. Програмне забезпечення поставляється з плагіном для електронної пошти, тому їх легко можна відправляти також по електронній пошті.

Ці файли шифруються при передачі. Навіть якщо у користувача немає підключення до Інтернету, він може отримувати доступ до файлів в автономному режимі, в бібліотеці документів SharePoint.

Citrix ShareFile

Фото: Citrix ShareFile

Для підтримки спільної роботи Citrix ShareFile має можливість редагування, яка дозволяє користувачам вносити зміни в документи Microsoft Office і PDF-файли через мобільний редактор. Користувач може вносити зміни в автономному режимі або зберігати їх на потім.

Для покупки доступні три версії Citrix ShareFile: Стандартна, Розширена, Преміум і Віртуальна кімната даних. Стандартна версія коштує $10 в місяць на одного співробітника і необмежене сховище. Розширена версія коштує $77 на місяць для п’яти співробітників, плюс $15,30 за додаткового користувача з необмеженим сховищем і шифруванням електронної пошти.

Преміум-версія коштує $122 на місяць для п’яти співробітників, плюс $24,30 для додаткового користувача з налаштуванням робочих процесів і електронними підписами. Віртуальна кімната даних коштує $338 на місяць для п’яти співробітників з 5 ГБ сховища і динамічними водяними знаками, а також відстеженням кліків. Доступна також безкоштовна пробна версія

Відезв'язок

Крім спілкування в месенджерах, необхідно періодично проводити і відеоконференції. Skype вже далеко не єдиний гравець на цьому ринку, як було колись. Тепер з’явилося багато альтернатив.

GoToMeeting

Це окрема програма для веб-конференцій, створена компанією LogMeIn.

Однією з особливостей, яка відрізняє GoToMeetings від інших, є її мобільність. Конференцію можна налаштувати і запустити зі свого смартфона, що підвладне не кожній програмі для відеоконфренцій.

GoToMeeting

Фото: GoToMeeting

Мобільні додатки є для Android і iOS.

З точки зору ціни, майже всі стандартні функції доступні на самому базовому рівнем оплати, який становить $14 на місяць або $12 на місяць, в разі однієї оплати на рік. При цьому, є обмеження до 150 учасників

Бізнес-версія доступна за $19 на місяць (Або $16, якщо платит один раз на рік). Також тут кількість учасників збільшено до 250 і включає в себе кілька функцій адміністратора, інструменти малювання.

Zoom Meeting

Ця безкоштовна програма доступна для Mac, Windows, Linux, iOS і Android.

Особливість цієї програми в тому, що тут є функція спільного використання робочого стола і додатків, інтерактивна дошка та анотації, а також запис зустрічі у форматі MP4 або M4A.

Zoom Meeting

Фото: Zoom Meeting

Шифрування забезпечує безпеку відеоконференцій і файлів, якими можна ділитися. Для Microsoft Outlook і Chrome доступні плагіни, які можна використовувати для планування зборів, а адміністратор може контролювати збори і кімнати в чаті. Zoom Meeting також можна використовувати в якості чату, але якщо потрібно більше функцій — наприклад, необхідно мати доступ для більшої кількості учасників, існують різні платні пакети.

В безкоштовній версії можна проводити зустрічі за участю до 100 осіб. На збори для кількох людей раніше існувало 40-хвилинне обмеження. Але зараз, на час карантину, компанія його прибрала.

FreeConference

Ще одна безкоштовна програма для відео-дзвінків. Тут не потрібно встановлювати будь-яке програмне забезпечення на комп’ютер. Дзвонити можна практично з будь-якого пристрою з встановленим веб-браузером. Можна також брати участь в текстових або відео-чатах і обмінюватися файлами.

FreeConference

Фото: FreeConference

Але, в безкоштовної версії є і обмеження. Максимальна кількість учасників відеоконференції - п’ять.

У безкоштовній версії також можна записувати дзвінки. Налаштовувати і керувати зборами є можливість з Outlook. Однак, шифрування розмов, запис відео і транскрипції аудіо і відео зустрічей доступні тільки в преміум-пакеті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X