
Відпочити не вийде. Найкращі сервіси для віддаленої роботи під час карантину
Багатьом віддалено доведеться працювати, як мінімум, найближчі 2 тижні, через вимушений карантин
Тисячі людей по всьому світу вимушено перейшли на віддалену роботу. Тепер настав час познайомитися ближче з цілою індустрією онлайн інструментів, яка вже багато років спрощує діяльність фрілансерів
Сьогодні, 18 березня, в Україні набувають чинності нові заходи для боротьби з епідемією коронавірусу. Закриваються залізничні вокзали, вводиться обмеження на кількість пасажирів у громадському транспорті.
Люди змушені якомога більше часу проводити вдома і обмежувати свої контакти. Той, хто не взяв відпустку на період карантину, повинен працювати дистанційно, якщо у нього є така можливість.
Сфера фрілансерства, яка здебільшого передбачає роботу на відстані, існує вже не перший рік. Станом на 2016 рік 4,3 мільйона співробітників працювали з дому, як мінімум, половину свого часу.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що в світі створено вже все необхідне для того, щоб середньостатистичний офісний працівник міг комфортно працювати дистанційно.
Управління проектами
Для продуктивної роботи з командою на відстані існують таск-менеджери, які допомагають контролювати весь процес і комунікувати з командою на всіх етапах співпраці.
Trello
Це простий у використанні веб-інструмент для роботи над проектами, який можна використовувати для керівництва окремими завданнями або ж управління проектами всієї команди. В Trello використовується система Канбан. Це метод керування розробкою, який дозволяє реалізувати продукт «Точно в строк» і сприяє рівномірному розподілу навантаження між працівниками. Він дає можливість призначати завдання окремим співробітникам або групі і відстежує строки їх виконання. У Trello також є мобільний додаток.

GanttPRO
Ще один інструмент для управління проектами з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і приємним користувацьким дизайном, в основі якого покладено діаграми Гантта.

GanttPRO створений для побудови візуалізованих графіків і планів. Інструмент може бути легко використаний як IT-командами, так і позаштатними співробітниками, а також багатьма іншими групами з маркетингу, будівництва, роздрібної торгівлі, виробництва
Програмне забезпечення пропонує просте планування, а також відстеження прогресу, робочого навантаження на ресурси, терміни, призначення завдань і автоматичне планування.

GanttPRO розміщений у хмарі, тому у всіх користувачів є доступ 24 години на добу. Серед клієнтів цього сервісу — NASA, DHL, Hubspot і інші.
У сервісу є безкоштовна 14-денна пробна версія.
Basecamp
За допомогою Basecamp команди розробників програмного забезпечення можуть створювати дошки оголошень, списки справ, документи, використовувати сховище файлів, працювати з розкладами, спілкуватися в групових чатах і писати повідомлення. Існує розділ, який дозволяє задавати запитання своїй команді і отримувати відповідь в одній гілці.

За допомогою функції hill charts можна бачити прогрес. Є можливість використовувати звіти, щоб дізнатися, що було зроблено і, що ще належить завершити.
Також в цій програмі можна відправляти посилання по електронній пошті людям, які не зареєстровані на Basecamp.
У сервісу є пробний період на 30 днів. Далі ціна становить $99 на місяць. Існує безкоштовний тариф. Але він тільки для вчителів і студентів.
Wrike
Це програма, яка складається з інформаційних панелей, які можна адаптувати до різних проектів. У програмі також використовуються діаграми Гантта, як в GanttPRO.
Призначені для користувача робочі процеси показують чітку картину прогресу. Ви також можете використовувати Wrike Proof Tool, щоб давати зворотній зв’язок.

Wrike може використовуватися розробниками програмного забезпечення, творчими колективами та маркетологами. Додатково Wrike можна синхронізувати з Google, Adobe, Microsoft, Box і іншими сервісами.
У сервісу є безкоштовний тариф, але з обмеженням до 5 користувачів і платний, від $ 10 в місяць.
Jira Software
Основним елементом програми є завдання. Завдання містить назву проекту, тему, тип, пріоритет. Вони можуть бути розширені додатковими файлами, наприклад, фотографіями, скріншотами або коментарями. Завдання може редагуватися або просто міняти свій статус, наприклад, з «відкрите» на «завершене».

Jira має велику кількість можливостей конфігурації: для кожної програми може бути визначений окремий тип завдання з власним набором різних статусів. Крім того, за допомогою, так званих «Схем», можна визначити для кожного індивідуального Jira-проекту власні права доступу і доступність для інших користувачів.
Ціна залежить від кількості користувачів. У безкоштовній версії можуть працювати, максимум, 10 користувачів. Стандартна версія за $7 на місяць вміщує до 5 тисяч користувачів. І в преміум за $14 в місяць можуть працювати до 5 тисяч користувачів.
Обмін файлами
Для віддаленої роботи обмін файлами неминучий. Для цього існує кілька інструментів.
G Suite
Для обміну документами, електронними таблицями і презентаціями найкраще їх спочатку створити в G Suite.
Цей набір бізнес-інструментів від Google включає в себе Google Docs, альтернативу Microsoft Word на основі хмари; Google Sheets, альтернатива Microsoft Excel; Google Slides — хмарна альтернатива Microsoft Powerpoint і Google Drive, додаток хмарного сховища.

Google Docs і Google Drive є особливо корисним програмним забезпеченням для спільної роботи віддалених груп.
Користувачі можуть використовувати Google Docs, щоб редагувати роботи один одного і додавати коментарі, а також задавати питання або роз’яснювати свої ідеї. А Google Drive ідеально підходить для обміну великими файлами в хмарі, такими як зображення з високою роздільною здатністю або великі відеофайли.
До речі, Google оголосила, що до 1 липня буде надавати безкоштовний доступ до «розширених» функцій для проведення зустрічей з друзями і знайомими (Hangouts Meet) всім клієнтам G Suite і G Suite for Education по всьому світу. Таким чином компанії зможуть проводити конференц-коли на 250 чоловік, робити стрім за участю до 100 тис. глядачів в одному домені, а також записувати і зберігати відеозустрічі на Google Drive.
Dropbox
Якщо ж користувачеві потрібен спосіб обмінюватися великими файлами, але при цьому не потрібно безліч інструментів, які пропонує G Suite, варто вибрати Dropbox. У цього файлового сховища мільйони користувачів по всьому світу.
Для співробітників, яким потрібні додаткові функції і більше місця для зберігання, є Dropbox Business, який можна використовувати для кращої організації всієї команди і зберігання файлів з інших популярних інструментів, таких як Google Docs або Microsoft Office.

Для окремих користувачів доступні три версії Dropbox: Basic, Plus і Professional. Базова версія безкоштовна з 2 ГБ пам’яті. Версія Plus коштує $9,99 на місяць за 2 ТБ сховища. Професійна версія коштує $16,50 на місяць за 3 ТБ сховища.
Для корпоративних користувачів є три версії Dropbox Business: Стандартний, Розширений і Корпоративний. Стандартна версія починається від $ 12,50 на користувача на місяць з 3 ТБ дискового простору. Розширена версія: від $20 на користувача на місяць з необмеженим простором. Версія Enterprise представляє індивідуальний пакет з унікальним цінником. Також існує безкоштовна 30-денна пробна версія.
Citrix ShareFile
Це ще одна програма для обміну корпоративними великими файлами в хмарі. Багато компаній використовують Citrix ShareFile для відправки великих файлів. Програмне забезпечення поставляється з плагіном для електронної пошти, тому їх легко можна відправляти також по електронній пошті.
Ці файли шифруються при передачі. Навіть якщо у користувача немає підключення до Інтернету, він може отримувати доступ до файлів в автономному режимі, в бібліотеці документів SharePoint.

Для підтримки спільної роботи Citrix ShareFile має можливість редагування, яка дозволяє користувачам вносити зміни в документи Microsoft Office і PDF-файли через мобільний редактор. Користувач може вносити зміни в автономному режимі або зберігати їх на потім.
Для покупки доступні три версії Citrix ShareFile: Стандартна, Розширена, Преміум і Віртуальна кімната даних. Стандартна версія коштує $10 в місяць на одного співробітника і необмежене сховище. Розширена версія коштує $77 на місяць для п’яти співробітників, плюс $15,30 за додаткового користувача з необмеженим сховищем і шифруванням електронної пошти.
Преміум-версія коштує $122 на місяць для п’яти співробітників, плюс $24,30 для додаткового користувача з налаштуванням робочих процесів і електронними підписами. Віртуальна кімната даних коштує $338 на місяць для п’яти співробітників з 5 ГБ сховища і динамічними водяними знаками, а також відстеженням кліків. Доступна також безкоштовна пробна версія
Відезв'язок
Крім спілкування в месенджерах, необхідно періодично проводити і відеоконференції. Skype вже далеко не єдиний гравець на цьому ринку, як було колись. Тепер з’явилося багато альтернатив.
GoToMeeting
Це окрема програма для веб-конференцій, створена компанією LogMeIn.
Однією з особливостей, яка відрізняє GoToMeetings від інших, є її мобільність. Конференцію можна налаштувати і запустити зі свого смартфона, що підвладне не кожній програмі для відеоконфренцій.

Мобільні додатки є для Android і iOS.
З точки зору ціни, майже всі стандартні функції доступні на самому базовому рівнем оплати, який становить $14 на місяць або $12 на місяць, в разі однієї оплати на рік. При цьому, є обмеження до 150 учасників
Бізнес-версія доступна за $19 на місяць (Або $16, якщо платит один раз на рік). Також тут кількість учасників збільшено до 250 і включає в себе кілька функцій адміністратора, інструменти малювання.
Zoom Meeting
Ця безкоштовна програма доступна для Mac, Windows, Linux, iOS і Android.
Особливість цієї програми в тому, що тут є функція спільного використання робочого стола і додатків, інтерактивна дошка та анотації, а також запис зустрічі у форматі MP4 або M4A.

Шифрування забезпечує безпеку відеоконференцій і файлів, якими можна ділитися. Для Microsoft Outlook і Chrome доступні плагіни, які можна використовувати для планування зборів, а адміністратор може контролювати збори і кімнати в чаті. Zoom Meeting також можна використовувати в якості чату, але якщо потрібно більше функцій — наприклад, необхідно мати доступ для більшої кількості учасників, існують різні платні пакети.
В безкоштовній версії можна проводити зустрічі за участю до 100 осіб. На збори для кількох людей раніше існувало 40-хвилинне обмеження. Але зараз, на час карантину, компанія його прибрала.
FreeConference
Ще одна безкоштовна програма для відео-дзвінків. Тут не потрібно встановлювати будь-яке програмне забезпечення на комп’ютер. Дзвонити можна практично з будь-якого пристрою з встановленим веб-браузером. Можна також брати участь в текстових або відео-чатах і обмінюватися файлами.

Але, в безкоштовної версії є і обмеження. Максимальна кількість учасників відеоконференції - п’ять.
У безкоштовній версії також можна записувати дзвінки. Налаштовувати і керувати зборами є можливість з Outlook. Однак, шифрування розмов, запис відео і транскрипції аудіо і відео зустрічей доступні тільки в преміум-пакеті.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.