Краще ми, ніж ФСБ. У Росії запустили сервіс стеження за дітьми в інтернеті

28 вересня 2017, 17:56
Російська компанія Social Data Hub запустила сервіс під назвою Батьківський контроль, що дозволяє влаштувати тотальне стеження за дитиною

Слоганом нового сервісу є фраза "Краще ми, ніж ФСБ", пише Медуза.

Сервіс Батьківський контроль - платний, він коштує 150 рублів, тобто менше трьох доларів на місяць. Творці обіцяють, що будуть аналізувати лайки, підписки, фотографії та коментарі - і відсилати батькам повідомлення, якщо дитина серйозно захопилася "радикальними ідеями", "планує злочин", або якщо йому загрожує небезпека від активного в соцмережах дорослої людини.

Відео дня

"У нас є величезна кількість відкритих даних і можливість попередити батьків дітей, які ось-то зійдуть з межі. Наприклад, ви знаєте, що дитина хоче принести в школу пістолет. І перед вами стоїть вибір - попередити компетентні органи, попередити батьків або пройти мимо. Я вважаю, що потрібно попередити батьків", - пояснив засновник компанії Social Data Hub Артур Хачуян.

Творець сервісу підкреслив, що на його розробку компанію підштовхнули розслідування про так званих "синіх китів", а також особисті звернення знайомих, чиї діти писали екстремістські пости в соцмережах або викладали свої інтимні фото. У компанії підкреслюють, що використовують тільки відкриті дані з соцмереж

Артур Хачуян додав, що сервіс не буде переглядати особисті повідомлення і не буде відслідковувати, на які сайти дитина заходить поза соцмереж.

"Жарт про "Краще ми, ніж ФСБ" - серйозна. Краще батьки отримають повідомлення. Але, звичайно, все повинно бути в розумних межах. Без читання особистих листувань і тому подібного", - додав Хачуян.

Менш ніж за добу, за словами Хачуяна, на сервіс підписалися понад 1700 батьків. Всі вони пройшли етап модерації, який перевіряє, що це дійсно батьки тої дитини, за якою планується стежити.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X