Корпорація добра. Чому Європа постала проти Google та чим це може закінчитись

27 листопада 2018, 20:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Марк Цукерберг може трохи перепочити. Увага борців за свободу в інтернеті поступово переключається з Facebook на "корпорацію добра". НВ розібралося в тому, що за неприємності у Google в Євросоюзі і чим це загрожує компанії Ларрі Пейджа.

Після тривалих скандалів і судів проти Facebook, пост головного інтернет-лиходія може зайнятий каліфорнійська корпорація Google, яку все частіше починають звинувачувати в стеженні за користувачами і становленні монополії на ринку.

Відео дня

Одним з останніх дзвіночків стало те, що Європейська споживча організація закликала політиків ввести санкції щодо Google, оскільки компанія нібито незаконно стежить за користувачам.

Як пише Reuters, користувачі з Чехії, Греції, Норвегії, Словенії, Швеції, Нідерландах і Польщі висловили своє обурення щодо порушення Google законів про захист персональних даних.

Зокрема, активісти вважають, що Google використовує різні методи для того, щоб функція відстежування місцеположення користувачів завжди була активна.

"Такі нечесні практики залишають користувачів без усвідомлення того, як використовуються їх персональні дані. Ці дії також не відповідають Загальному європейському регламенту щодо захисту даних (GDPR) ", - заявляли представники Європейської споживчої організації.

У відповідь на запит правозахисників, спікер Google написав, що функція відстежування місцеположення вимкнена за замовчуванням, історію місць користувачів можна редагувати, очистити або зупинити, а цей сервіс в цілому допомагає поліпшити вашу роботу з Google, аналізуючи трафік.

"Якщо ви припиняєте цю функцію, ми вказували, що ми все одно можемо збирати і використовувати дані про місцезнаходження для того, щоб сервіси Google працювали краще", - відповіли представники корпорації.

Чи справді це проблема?

Як раніше писало НВ, щоб повністю позбутися від стеження Google потрібно залізти в нетрі налаштувань браузера і всіх застосунків на комп'ютері і мобільних девайсах.

Зокрема, радять відключити функції "історія застосунків і веб-пошуку" на сторінці відстеження дій в браузері Chrome, обмежити доступ на сторінці управління веб-пошуком, а для найрадикальніших заходів - відключити історію застосунків і веб-пошуку.

Хоча, і після цього компанія може збирати деякі дані про ваше підключення.

У чому загроза для Google?

Якщо проти компанії дійсно почнуть судовий розгляд, згідно з регламентом GDPR, європейська влада може зажадати виплати в розмірі до 4% від глобальних річних доходів.

Згідно з порталом Statista, в 2017-му глобальний річний дохід Google склав понад $110 млрд. Таким чином корпорація може отримати штраф приблизно в $5,5 млрд

Хто ще проти Google?

Минулого тижня, Британський Інститут відкритих даних закликав англійський парламент змусити Google і кілька інших техногігантів поділитися даними електронних карт.

У своїй заяві, представники інституту вказали, що подібні компанії роблять однакову роботу і використовують сильні фінансові інструменти для конкуренції один з одним.

Дослідники планують використовувати дані з онлайн-карт для вдосконалення дронів, комерційних супутників, безпілотних авто і залучити таким чином до $14 млрд в економіку країни.

"Великі компанії стають справжніми інформаційними монополіями і це не дає нам кращої вигоди від наших же даних", - розповіла Financial Times голова Інституту відкритих даних Джені Теннісон.

Експерти також говорять про монополію на ринку і повне захопленні сфери послуг великими інтернет-корпораціями.

До чого тут монополія?

Нагадаємо, що влітку 2018-го антимонопольний комітет Європейського Союзу зобов'язав Google виплатити $5,1 млрд за порушення правил конкуренції на ринку смартфонів.

Згідно з виданням The New York Times, корпорація мала угоди з HTC, Huawei і Samsung, згідно з якими ці виробники повинні були від початку встановлювати сервіси Google на своїх смартфонах.

Антимонопольний комітет також повідомив, що Google фінансово стимулював виробників і операторів мобільного зв'язку для просування своїх послуг. Повідомляється, що компанія вимагала від виробників не продавати смартфони з модифікованими версіями Android, в яких не було застосунків Google.

Свіжий фейл

Крім прихованого стеження за користувачами і недобросовісної гри на ринку, Google недавно викрили в серйозному витоці даних. Кілька тижнів тому, деякі сервіси стали недоступні на півтори години через перенаправлення трафіку в Нігерію, Росію і Китай.

Зокрема, атака сталася на пошуковик Google, відеохостинг YouTube, сервіс потокового аудіо Spotify і кілька інших застосунків. У Google повідомили, що "IP-адреси Google Cloud помилково були представлені сторонніми постачальниками інтернет-послуг".

Пізніше компанія ThousandEyes, яка спеціалізується на моніторингу мережі, заявила, що трафік користувачів був перенаправлений з оригінального маршруту Google через російську компанію Транстелеком, нігерійський провайдер MainOne і загублений в китайському державному телеком-постачальнику China Telecom.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X