Вакцини провокують аутизм, а коронавірус створено людьми. Facebook розширив список фейків, які буде видаляти

9 лютого 2021, 11:58

Facebook розширює список тез, які він буде видаляти з усіх своїх платформ.

Компанія почала боротися з фейками про коронавірус в грудні минулого року — деякі пости видалялися з платформи, а деякі залишалися з попередженням про те, що публікація містить неправдиву інформацію, пише The Verge.

Відео дня

Зараз список тез, які Facebook буде видаляти, розширився:

  • COVID-19 створено людьми;
  • Вакцини неефективні для запобігання хвороб;
  • Безпечніше перехворіти, ніж вакцинуватися;
  • Вакцини небезпечні, отруйні або провокують аутизм.

Це правило вже вступило в силу — насамперед Facebook зосередиться на групах і сторінках, які і раніше ділилися фейковими новинами. Також компанія уточнює, що тих, хто продовжить публікувати фейки, вони забанять..

Важливо відзначити одну невелику ремарку, яку зробила компанія — ці правила поширюються лише під час «надзвичайної ситуації в області охорони здоров'я, пов'язаної з COVID». Тому цей удар по антивакцинаторському руху може бути ослаблений через деякий час.

Раніше Facebook довгий час ігнорував проблему фейків, дозволяючи групам антивакцинаторів, противників 5G, прихильникам теорії плоскої Землі та іншим конспірологам поширювати свої нічим не підкріплені теорії. З одного боку це свобода слова, з іншого — це призводить до жахливих наслідків в реальному житті, коли люди щиро вірять в те, що вакцинувати їх хочуть тільки щоб чіпувати, покалічити або вбити.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X