Користь від заборони. Блокування Telegram спричинило різке зростання доходів VPN-сервісів в світі

23 травня 2018, 09:38

Після рішень Роскомнадзора у VPN з'явилася велика кількість нових користувачів, які навчилися обходити блокування.

Оскільки багато VPN надають свої послуги платно, то рівень доходів сервісів такого роду значно зріс, повідомляє GeekTimes.

Зокрема, американська компанія TorGuard VPN рапортує про збільшення платних підписок з РФ на 1000% з квітня цього року. Інформацію про це надав керівник сервісу Бенджамін Ван Пельтен. "З початком блокування Telegram ми спостерігаємо збільшення інтересу і з боку російського бізнесу", - відзначає Ван Пельтен.

Відео дня

Його словами підтверджує і гендиректор іншого сервісу, Golden Frog (сервіс VyprVPN), Сандей Йокубаітіс. Кількість скачувань мобільного додатка VyprVPN зросла на 198%, зареєстровано на 190% більше акаунтів, ніж в середньому за той же період часу. Трафік сайту компанії збільшився на 36,19%. За словами Йокубаітіса, все почалося зі стартом блокувань у РФ.

Ще одна компанія, CyberGhost, повідомляє про зростання кількості користувачів більш ніж на 380%. Приблизно той же результат демонструє і PrivateVPN.

Водночас зростання доходів майже не торкнулося російських VPN-сервісів. Наразі Роскомнадзор намагається боротися з обходом блокувань, обмежуючи доступ більш ніж до 80 VPN і проксі-сервісів в Росії. Більшість з них були створені спеціально для того, щоб заходити в Telegram.

13 квітня Таганський суд Москви за заявою Роскомнадзора виніс рішення про обмеження доступу до Telegram в Росії за невиконання зазначеного наказу ФСБ.

Причиною подібних заходів стала відмова сервісу надати ФСБ ключі шифрування, що дозволяють читати листування користувачів. Цей обов'язок міститься в антитерористичному пакеті законів (відомому як "закон Яровий"), прийнятому Держдумою в червні 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X