Як бюджет цілої країни. Експерти підрахували, скільки грошей за останній рік заробили комп’ютерні шахраї

11 лютого 2022, 13:18

Згідно зі звітом компанії Chainalysis, у 2020 році жертви програм-здирників витратили майже $700 млн на виплати зловмисникам, а в 2021 році - понад $600 млн.

При цьому інженери Chainalysis визнають, що ці числа, швидше за все, занижені.

Раніше експерти оцінили цю цифру приблизно $350 млн, але збільшили цифру «Як через заниження даних жертвами програм-здирників, так і через те, що ми продовжуємо виявляти програми-вимагачі, які отримували платежі від жертв».

Відео дня

На даний момент останні дані показують, що у 2020 році на платежі програмам-здирникам було витрачено понад $692 млн. У 2021 році автори розслідування відстежили платежі програм-здирників на суму понад $602 млн, але зазначили, що, як і у 2020 році, це занижена оцінка.

« Насправді, незважаючи на ці цифри, непідтверджені дані, а також той факт, що доходи від програм-вимагачів у першій половині 2021 року перевищили доходи у першій половині 2020 року, дозволяють нам припустити, що 2021 рік зрештою стане ще більш „вдалим“ для програм-здирників», — йдеться у звіті.

У 2021 році середній розмір викупу, що вимагається шахраями, досяг рекордного рівня — $118 000. Це на 26% вище, ніж у 2020 році, коли показник не перевищував $88 000.

Крім того, минулого року, за словами аналітиків, було зафіксовано більше активних програм-здирників, ніж у попередні роки, і як мінімум 140 з них вимагали як оплату різні криптовалюти. Найпопулярнішою такою програмою у 2021 році фахівці назвали Conti. За допомогою цієї програми шахраям вдалося заробити близько $200 млн у криптовалюті.

На другому місці програма Darkside, яка принесла злочинцям близько $100 млн. Зазначимо, що група хакерів, яка створила Darkside, звинувачується у зломі оператора найбільшої паливопровідної системи США Colonial Pipeline.

Цікаво, що Chainalysis допомогла ФБР відстежити 75 біткойнів Colonial Pipeline, виплачених DarkSide, і зрештою Міністерство юстиції змогло повернути частину коштів.

Додамо, що суми, отримані шахраями, можна порівняти з бюджетами деяких невеликих країн, таких як Сьєрра-Леоне, Бурунді та Сурінам.

Раніше НВ писав, що нещодавно студент, який вивчає кібербезпеку, показав Apple, як злом веб-камер Mac може зробити пристрої повністю відкритими для хакерів .

Райан Пікрен, який раніше виявив вразливість у камерах iPhone і Mac, отримав $100 500, як вважають, найбільшу виплату від Apple.

За словами Пікрена, нова вразливість веб-камери пов'язана із серією проблем із Safari та iCloud, які, за його словами, Apple вже виправила. До того, як вона була виправлена, шкідливий сайт міг запустити атаку, використовуючи ці недоліки.

У своєму повному описі вразливості Пікрен пояснює, що вона надасть зловмиснику повний доступ до всіх веб-аккаунтів, від iCloud до PayPal, а також дозвіл на використання мікрофона, камери та демонстрацію екрану.

Показати ще новини
Радіо NV
X