Ввічливий вірус. В Китаї туристів змушують встановлювати додаток, який стежить за ними

3 липня 2019, 11:26

Дані декількох розслідувань показують, що китайські чиновники змушують туристів, які відвідують регіон Синьцзян, встановлювати на свої телефони шкідливий додаток.

Шкідлива програма читає все текстові повідомлення на телефоні і сканує різні файли, пов’язані з ісламом, включаючи екстремістський контент, наукові дослідження і музику, пише Business Insider.

Відео дня

Офіційні особи в Сіньцзяні використовують ці технології для контролю за уйгурами, переважно мусульманською етнічною меншиною, які проживають в регіоні. За повідомленнями, туристів, які в'їжджають в китайський район Синьцзян, змушують встановити додаток, який завантажує всі текстові повідомлення, контакти та інформацію календаря на їх телефон, а також сканує пристрій на наявність файлів, пов’язаних з ісламом.

Широке використання Синьцзяном технологій спостереження для спостереження за уйгурским населенням привернуло міжнародну увагу. Громадяни були змушені встановлювати урядові програми для спостереження і стикатися з камерами розпізнавання осіб в громадських місцях. У Сіньцзяні проживає близько 8 мільйонів уйгурів, а до 1 мільйона уйгурів укладені в центри ув’язнення і «перевиховання».

Турист, який перетнув кордон в Сіньцзяні, надав копію шкідливого ПО виданню Süddeutsche Zeitung, а член команди Süddeutsche Zeitung встановив той самий додаток на своєму телефоні, коли вони увійшли в Синьцзян. Команда аналітиків з Cure53, Citizen Lab з Університету Торонто, Рурського університету в Бохумі і The Guardian допомогла розібрати додаток і визначити, як він працює.

Додаток, який називається BXAQ або Feng Cai, збирає всі записи календаря телефону, контакти, журнали викликів і тексти і завантажує їх на сервер. Додаток також проводить пошук файлів, пов’язаних з ісламом, перевіряючи більше 70 000 зумовлених файлів. Хоча аналітики не змогли визначити всі файли в списку спостереження додатка, більшість з них були виявлені як ісламські екстремістські матеріали. Проте, інші файли були пов’язані з частинами Корану, документами від Далай-лами і навіть з про-тайванською піснею японської групи.

BXAQ спеціально розроблений для установки на телефони Android, але репортер з Süddeutsche Zeitung сказав, що вони бачили, що iPhone теж шукають на кордоні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X