Китайський слід. Генеральний директор Google буде відповідати перед американським конгресом

28 листопада 2018, 15:17

Генеральний директор Google Сундар Пічаї буде давати свідчення перед американськими конгресменами 5 грудня.

Очікується, що він відповість на питання про проект Dragonfly - пошуковику для Китаю, пише The Verge.

Це не перший випадок, коли Пічаї відправився до Вашингтона для вирішення цих проблем, але в останній раз він робив це для особистої зустрічі з республіканськими законодавцями. Навпаки, це слухання буде публічним, пропонуючи більш пильну увагу з боку засобів масової інформації та широкої громадськості.

Відео дня

Google зіткнувся з серйозною критикою свого рішення відмовитися від запрошення на публічні слухання у вересні, в якому взяли участь головний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг і генеральний директор Twitter Джек Дорсі.

Найімовірніше, зараз Пічаї відповідатиме на питання Комітету по судових справах Палати представників, які можуть зосередитися на звинуваченнях в політичній упередженості в результатах пошуку, а також на цензурі в пошуковій системі Dragonfly, яку, як кажуть, будує Google для китайського ринку.

Потенційне повернення Google на китайський пошуковий ринок викликало велику критику з боку Білого дому, правозахисних груп і навіть від власних співробітників компанії. Пічаї описує плани своєї компанії в Китаї як "дуже попередні", заявивши, що було "важливо для нас досліджувати... враховуючи, наскільки важливий ринок і скільки користувачів там".

Раніше НВ повідомляло, що співробітники компанії Google підписали відкритий лист до керівництва проти запуску цензурованої версії пошуковика в Китаї. Проект пошукового додатка під назвою Dragonfly накладає обмеження на можливості пошуку. Project Dragonfly пов'язує запити з телефонними номерами користувачів, за якими, як попереджає Amnesty International, може вестися більш ретельний нагляд.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X