Китайський гамбіт. Коли Huawei забере лідерство на ринку смартфонів у Apple і Samsung

31 липня 2018, 20:03

Samsung оголосив про падіння прибутку, в той час як Huawei лідирує на китайському ринку і навіть збирається обігнати Apple. У найбільших виробників смартфонів грядуть очікувані зміни.

Впродовж останніх років ключовими гравцями на світовому ринку мобільної електроніки були Apple і Samsung. Довгий час виробників з Китаю ніхто не сприймав всерйоз, але тепер ситуація може перевернутися з ніг на голову.

Відео дня

Один з найбільших китайських виробників смартфонів Huawei націлений обігнати чинних чемпіонів зі світових продажів вже цього року. Як демонструє статистика компаній, у корпорації з Шеньчженя є досить непогані шанси для цього.

Сьогоднішній звіт Samsung підтвердив попередні побоювання аналітиків південнокорейського бренду з приводу падіння виручки і чистого прибутку.

Ймовірно, зниження продажів флагмана S9 призвело до того, що Samsung вперше за довгий час змушені визнати часткову втрату інтересу до своєї продукції.

Нокдаун для Samsung

Звіт за другий квартал 2018 го свідчить, що серія рекордного підвищення квартальних доходів компанії перервалася, і тепер Samsung демонструє трохи гірші цифри.

Якщо в першому кварталі поточного року загальний дохід з продажів Samsung склав приблизно $54 млрд, то вже в другій чверті 2018 го показники впали практично на $2 млрд.

Дохід до середини літа програє і аналогічним даним за минулий рік – у другому кварталі 2017 року компанія також отримала на $2 млрд більше. Попросту кажучи, в порівнянні з попереднім роком цифри впали на 4%.

В Samsung такі зміни пояснюють зниженням продажів ключового смартфона року – Galaxy S9, який вийшов в середині весни. Раніше аналітики говорили, що ця модель є найгіршою з продажу в серії Galaxy S, з часів реалізації S3 в 2012-му. Скільки саме Galaxy S9 вдалося продати – не повідомляється.

Не задався в цьому кварталі і ще один важливий бізнес компанії – продаж панелей Samsung Display. У звіті зазначено, що за цей час впала потреба в гнучких OLED-панелях (які, зокрема, використовує iPhone X), а також знизилися поставки LCD-дисплеїв.

Samsung очікує, що попит на продукцію знову зросте в другій половині року, і вихід оновлених моделей iPhone з OLED-екранами повинен цьому посприяти.

Семимильні кроки Huawei

Поки Samsung соромиться статистики продажів своїх смартфонів, Huawei має чим похвалитися. У другому кварталі 2018 року компанія показала божевільне зростання і захопила лідерство за продажами в Китаї.

Тепер, частка Huawei становить майже третину від усього китайського ринку – одного з найважливіших для світових виробників.

Гігант телекомунікацій, який виробляє смартфони Huawei і Honor, побив рекорди Samsung з далекого 2013 року, і тільки за другу чверть цього року зміг поставити 28,5 млн одиниць техніки.

Найімовірніше, успіх компанії принесли бюджетні моделі Honor, які мають значну продуктивність в своєму сегменті. У минулому кварталі, більше половини поставок Huawei припали саме на смартфони Honor.

За половину 2018 року компанія поставила 100 млн смартфонів, і збирається зробити справжню сенсацію до кінця року. Як заявляли представники Huawei минулого тижня, в 2018-му вони націлені випустити не менше 200 млн смартфонів і обігнати Apple.

«Раніше Huawei досягав позначки в 100 млн поставок 22 грудня 2015 го, 14 жовтня 2016- го і 12 вересня 2017 го. Оскільки цього року такої мети досягли лише за шість місяців, тепер ми націлені на поставку 200 мільйонів одиниць до кінця 2018 го» - сказав керівник мобільного сегменту корпорації Річард Йу Чендун.

А що ж з Apple?

Згідно з дослідженнями компанії IDC, минулого року Huawei загалом поставили 153,1 млн смартфонів, а Samsung вийшли на світовий ринок з 317,3 млн одиниць продукції. Apple же змогли випустити в 2017-м 215,8 млн iPhone і протиснули свій iOS якраз між двох Android з Південної Кореї і Китаю.

Як розподілятимуться місця цього року – поки сказати складно, адже Huawei вже досягли половини минулорічних цифр Apple, а Samsung продовжує рости, всупереч незначним втратам у другому кварталі.

Незважаючи на тривідсоткове падіння поставок iPhone на початку 2018 го, компанія змогла вивести на ринок 52.2 млн смартфонів за перші три місяці року.

Згідно Bloomberg, до середини літа Apple продали ще 41.8 млн смартфонів, і аналітики в цілому очікують поступальне зростання як прибутку, так і продажів техніки до кінця 2018-го.

Але, не варто забувати і про політичну гру американського президента Дональда Трампа. Торгова війна США і Китаю поки не позначилася на виробничій лінії Apple, хоча в будь-який момент Трамп може порушити свої обіцянки і все ж таки обкласти додатковими тарифами iPhone, які прибувають з Китаю.

Та й поки невідома доля нової лінійки смартфонів Apple, які повинні презентувати вже за пару місяців. Як раніше писало НВ, зниження цін на одну з нових моделей iPhone може пояснюватися зміною постачальника мікропроцесорів з Qualcomm на Intel.

У мережі вже висловлювали побоювання з приводу того, що оновлені iPhone будуть мати гіршу продуктивність і, в такому випадку, компанія знову може втратити частину аудиторії.

Тим більше, що раніше конкуренти з Huawei представили поліпшену технологію обробки графіки для мобільних ігор. GPU Turbo повинна підвищити ефективність обробки графіки на 60%, одночасно скорочуючи споживання енергії на 30%.

Оновлену версію технології GPU Turbo вже отримав бюджетний флагман Honor Note 10, що допоможе йому в конкуренції з прийдешніми iPhone X 2018.

Очевидно, що кінець 2018-го розставить все на свої місця, але більш-менш точні висновки можна буде зробити ще раніше, – після презентації і аналізу нових осінніх iPhone. Тоді і буде ясно, чи зможе Huawei вже цього року переманити незадоволених клієнтів Apple і Samsung, або всі три компанії розділять аудиторію так, як і раніше.

Показати ще новини
Радіо НВ
X