Кінець мобільної анонімності. Восени в Україні вступить в силу новий порядок реєстрації абонентів

24 лютого 2018, 11:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Наприкінці 2018 року в Україні можна буде повідомити свої дані телеком-операторам дистанційно, без обов’язкового відвідування їхніх офісів.

Через дев’ять місяців в Україні вступить в силу новий порядок реєстрації користувачів телеком-послуг. Вони зможуть надавати свої дані операторам віддалено за допомогою електронного підпису, BankID або іншого способу цифрової ідентифікації.

Відео дня

"Сьогодні ми раді повідомити, що Комісією затверджений та пройшов держреєстрацію новий порядок реєстрації абонентів. Тепер нам зовсім не обов'язково іти до офісу оператора з паспортом — можна все робити дистанційно", - заявив на своїй фейсбук-сторінці голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський.

За його словами, майже 90% користувачів мобільного зв’язку в Україні – анонімні. Відповідно, їм недоступний весь перелік телеком-послуг. Наприклад, вони не можуть розраховувати на повернення невикористаних коштів зі своїх мобільних рахунків. Також вони без ідентифікації не зможуть скористатися послугою MNP – зберегти свій номер при переході до іншого оператора.

Велика частка знеособлених користувачів сприяє розвитку шахрайства. Це негативно позначається на фінансовому стані клієнтів і репутації операторів, зазначили в НКРЗІ.

Новий порядок не передбачає обов’язкової реєстрації всіх – і нових, і існуючих – абонентів. Ті, які з якихось причин не захочуть надавати свої дані операторам, й надалі матимуть таке право. Однак їм – як анонімним клієнтам – буде недоступний увесь перелік послуг. Зокрема, вони не зможуть скористатися фінансовими або державними сервісами, де вимагається підтвердження особи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X