Кіберполіція України затримала двох студентів, які виманювали банківські дані в Android-користувачів

IT-індустрія

28 лютого 2018, 07:02

Кіберполіція України затримала двох студентів, які виманювали банківські дані в Android-користувачів

Кіберполіція України затримала двох студентів, які виманювали банківські дані в Android-користувачів - фото

Два молоді українські хакери заразили тисячі Android-пристроїв "трояном" для виманювання важливої фінансової інформації

Молоді зловмисники поширювали своє шкідливе програмне забезпечення (ПЗ) під виглядом мобільних застосунків для знайомств, побачень і пошуку друзів у соціальних мережах, інфікувавши тисячі смартфонів в Україні та за кордоном.

Кіберполіція впіймала двох молодих кіберзлочинців, які створили Android-програму для доступу до чужих банківських рахунків. 24-річний волинянин кілька років розробляв і тестував власний Trojan-Bot для прихованого управління користувацькими даними. Його 19-літній спільник з Херсонщини модифікував шкідливе ПЗ для того, щоби приховати його від антивірусів. Про це сьогодні повідомила прес-служба правоохоронного відомства.

Зловмисники поширювали своє ПЗ для пошуку друзів у соціальних мережах, знайомств і побачень на веб-форумах Android-користувачів. Вони "заразили" понад шість тисяч пристроїв в Україні, США, державах Євросоюзу та Азії.

Після встановлення на смартфон TrojanBot перевіряв, чи користується його власник мобільним банкінгом. Шкідлива програма отримувала детальну інформацію про номер телефону, ІМЕІ (ідентифікатор пристрою), геолокацію тощо. Також вона налаштовувала перехоплення та приховану відправку SMS.

Згідно повідомленням Кіберполіції, студентам-хакерам загрожує до п’яти років позбавлення волі.


Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал