Скрізь гра. 20 тис. українців зайняті в геймерській індустрії - дослідження

25 червня 2018, 17:49

У Києві представили перше опитування геймдев-компаній України. В опитуванні взяло участь понад 70 фірм, 40% яких знаходяться в Києві.

За попередніми оцінками, в галузі працює понад 20 тисяч українців, йдеться в звіті UNIT.City і ACHIEVERS HUB.

Згідно з дослідженням, найбільш популярні платформи для розробок ігор в Україні - Android (82%) і iOS (79%). Що ще раз підтверджує глобальну тенденцію: 2018 рік стане першим роком, коли дохід від мобільних ігор перевищить 50% всього ринку. Найбільш популярна платформа для розробки ігор серед опитаних українських компаній - Unity (69%), а жанр - Action (63%).

Відео дня

20% компаній мають в портфоліо тільки одну гру. У той же час, чверть компаній вже випустили понад 10 ігор.

"В останні роки ситуація на ринку змінюється: закордонні інвестори і партнери починають дивитися на нашу країну не тільки як на джерело дешевих виробничих потужностей, а й на креативний центр. Звичайно ж, вони часто задають питання: "А скільки у вас всього ігрових компаній в країні?", "Де вони зосереджені?". Створення подібного звіту допоможе дати відповіді на ці питання: ось наша геймдев-сцена, ось це ми можемо, ось в цьому ми особливо круті", - розповідає Олена Лобова, засновник платформи ACHIEVERS HUB.

За словами Олени Лобової, це тільки перша редакція звіту. Автори планують регулярно проводити нові опитування, доповнювати і оновлювати інформацію.

В опитуванні взяло участь 72 компанії. Згідно з отриманими даними: 40% таких компаній знаходиться в столиці і 16% в Одесі. Далі йдуть Дніпро, Харків і Львів. Всього ж, за попередніми оцінками, в Україні створенням ігор займаються понад 20 тисяч розробників.

"Кожна десята ігрова компанія з опитаних в Україні заснована протягом останнього року. Три глобальні компанії в Україні (Plarium, Gameloft і Playtika) мають штат понад 500 співробітників кожна. Все це говорить про те, що ринок розвивається, до нього є інтерес", - каже Макс Яковер, CEO і керуючий партнер UNIT.City.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X