Хакери здійснили найпотужнішу DDoS-атаку в історії

2 березня 2018, 17:25

Сервіс для хостингу і спільної розробки GitHub пережив найбільшу з зареєстрованих на даний момент DDoS-атак.

Обсяги трафіку на піку становили 1,35 терабіт в секунду, пише Wired.

Атака здійснювалася з понад тисячі різних автономних систем через десятки тисяч унікальних кінцевих точок. За словами представників GitHub, дані користувачів у результаті інциденту не постраждали.

Відео дня

При цьому сам GitHub залишався офлайн лише близько п'яти хвилин і ще чотири хвилини тривали перебої з доступом. Оперативно відбити атаку вдалося за допомогою сервісу протидії DDoS, Akamai Prolexic.

"Ми моделювали наші можливості закладаючи п'ятикратний запас міцності в порівнянні з найбільшою атакою, баченою в Інтернеті. Таким чином, я був би впевнений, що ми впораємося з атакою в 1,3 Тбіт/с, але водночас у нас ніколи не було атаки такої потужності. Одна справа бути впевненим, а інше - побачити, як воно працює насправді", - зізнався віце-президент веб-безпеки в Akamai, Джон Шол.

У диверсії проти GitHub був використаний новий метод amplification attack. Він заснований на багаторазовому збільшенні трафіку за допомогою технології кешування баз даних, memcached, що служить для прискорення роботи мереж і веб-сайтів. "Для зловмисників краса подібних DDoS-атак полягає у відсутності шкідливого ПО для поширення і ботнету для підтримки", - пояснили в Wired.

Зловмисник спочатку впроваджує великий обсяг даних у вразливий сервер memcached. Потім він підробляє запит GET, підставляючи в ньому на місце адреси відправника IP жертви. Після цього один короткий запит на цей сервер обрушує лавинний трафік на цільовий веб-ресурс.

Напад у середу не був першою великою атакою DDoS, націленою на GitHub. Платформа зіткнулася із шестиденним проблемами в березні 2015 року, можливо, за участю китайських хакерів, спонсорованих державою. Нинішня атака, на думку експертів, була задумана, скоріше для демонстрації можливостей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X