Кам'яний вік. Обрив кабелю залишив без інтернету ціле королівство

28 січня 2019, 10:05

Острівне королівство Тонга в Тихому океані виявилося відрізаним від світового інтернету після виходу з ладу підводного кабелю.

Ця проблема застала зненацька державу з населенням близько 100 000 чоловік, повідомляє BBC .

Супутниковий зв'язок забезпечує обмежену пропускну здатність, але чиновники говорять, що їм, можливо, доведеться обмежити використання соціальних мереж.

Відео дня

"Нам повідомили, що 80% нашого міжнародного трафіку припадає на соціальні мережі. Ми можемо заблокувати Facebook, YouTube тощо, щоб ми могли максимізувати невелику пропускну здатність від супутника. Це важливо для країни", - сказала директор Tonga Cable Паула Піукала.

Роботи по відновленню зв'язку займуть один або два тижні. Судно компанії Tonga Cable вже приступило до ремонту. У гіршому випадку, за словами представників компанії, ремонт кабелю довжиною 827 км (514 миль), що з'єднує Тонга і Фіджі, може зайняти до трьох тижнів.

"Це перевірка реальності - люди раптово усвідомлюють, наскільки вони залежні від інтернету і наскільки сильно вони пов'язані з роботою в мережі", - сказала Мері Лін Фону, редактор онлайн-служби новин Matangi Tonga.

У країні не було ані електронної пошти, ані грошових переказів. Пропала можливість бронювання квитків.

Фонуа пояснила, що банки та урядові установи мають свої власні супутникові канали зв'язку, і протягом останніх декількох днів їм вдавалося зберігати свою працездатність. Але, наприклад, авіакомпанії повинні робити все замовлення вручну. Населення Тонга, що становить близько 100 000 чоловік, поширюється на більш ніж 30 островів.

"Це застало всіх зненацька, і плану Б не було. В офісі нам потрібно почекати 30 хвилин, щоб завантажити нашу поштову скриньку, потім ще 15 хвилин, щоб відкрити електронний лист. І поки ми не змогли відправити жодної відповіді", - зізнається Мері Лін Фонуа.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X