Йо-хо-хо і $126 млн. Хто і навіщо купив легендарний сервіс BitTorrent

25 липня 2018, 09:42

Мільярдер Джастін Сан придбав BitTorrent за $126 млн. Злиття компаній обіцяє величезні перспективи відкритому інтернету децентралізованих платформ.

27-річний криптобізенсмен, засновник блокчейн-мережі Tron Джастін Сан став власником компанії BitTorrent Inc., - творців одних з найбільш популярних клієнтів файлообміну uTorrent і BitTorrent.

Відео дня

ЗМІ пишуть, що деталі угоди були засекречені, і, крім відсутності офіційних коментарів, працівникам компаній також було заборонено розголошувати будь-яку інформацію з приводу контракту.

TechCrunch повідомляє, що BitTorrent давно шукали покупців, і чутки про суму угоди ходили в інтернеті цілий місяць. Джерела інтернет-видання кажуть, що остання ціна покупки склала $126 млн, а вже зараз компанії завершують всі формальні деталі придбання.

Персонал BitTorrent буде працювати в офісі компанії Tron в Сан-Франциско.

Засновник Tron Джастін Сан говорить, що угода робить його фірму "найбільшою децентралізованою екосистемою Інтернету в світі". Минулого місяця BitTorrent заявила, що "не планує змінювати те, що робить, або стягувати плату за послуги, що надаються".

Інтерес до угоди приваблює те, що новаторські децентралізовані мережі минулого і майбутнього можуть злитися воєдино. Добре відоме інтернет-піратам програмне забезпечення p-2-p файлообміну BitTorrent тепер буде залучено до активністі молодого кріптовалютного стартапу Tron.

Можливо, кросформенна платформа BitTorrent з понад 170 млн користувачів стане потужним інструментом для майнінгу монет Tron - TRX.

Хоча, інсайдери TechCrunch припускають, що ця покупка може бути всього лише спробою легітимізувати діяльність стартапу, після звинувачень в крадіжці технологій у Ethereum та FileCoin.

Китайський бізнесмен Джастін Сан раніше був розробником популярної криптовалюти Ripple. У 2017-му він заснував власну блокчейн-ініціативу для інтернет-розваг Tron. Компанія відразу ж запустила свою криптовалюту - TRX, та планує підняти цифрові гроші на новий рівень.

Джастін Сан писав у Twitter, що його валюта - це новий біткоін.

За півроку існування TRX дійсно показала непоганий розвиток. Згідно Coinmarketcap, ринкова капіталізація цієї криптовалюти становить майже три мільярди доларів, що піднімає її на 10-е місце серед всіх існуючих. Піковий курс TRX досягав 25 центів у січні 2018-го, зараз же вартість монети - $0,04.

Якщо вірити сайту Tron, то їх криптовалюта обробляє 2000 транзакцій в секунду, що є революційним показником у криптоіндустрії. Найдорожча нині цифрова монета - біткоін - може обробляти всього від 3 до 6 транзакцій, а її найближчий конкурент - Ethereum - до 25.

Forbes пише, що Джастін Сан побачив перспективи у криптовалюті ще в 2012-му, коли будучи студентом Пенсільванського університету інвестував у біткоін.

Молодий бізнесмен був першим випускником університету Хупан з покоління міленіалів, та відвідував унікальний курс для 40 студентів, який проводив однин з найпопулярніших підприємців у світі, творець китайського інтернет-гіганта Alibabа Джек Ма.

Нагадаємо, компанія BitTorrent була заснована у 2004 році як інноваційна альтернатива класичним інтернет-серверам. Peer-to-peer протоколи BitTorrent, засновані на рівноправ'ї всіх учасників мережі, досі широко використовуються для обміну та зберіганню відео, музики та іншого медіаконтенту.

Вважається, що протоколи BitTorrent є безпечніше, ніж центральні сервери, адже комп'ютер кожного учасника такої мережі є сховищем файлів для інших. Через це мережа стала дуже популярною серед так званих інтернет-піратів, які нелегально розповсюджують ліцензійний контент.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X