Їхні звичаї. Росіян запропонували пускати в соцмережі тільки за паспортом

4 травня 2018, 09:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Депутат Законодавчих зборів Петербурга Андрій Анохін став автором законопроекту, яким пропонується надавати доступ в соцмережі для росіян тільки через сайт держпослуг.

Документ має гучну назву "Про захист громадян від негативного впливу мережевих спільнот в мережі Інтернет, що заподіює шкоду здоров'ю та розвитку людини", повідомляє РІА Новини.

Відео дня

"Наразі назріла необхідність захисту громадян від загрози неадекватного сприйняття дійсності через перехід від реального спілкування до спілкування в соціальних мережах і інших мережевих спільнотах в мережі Інтернет", - йдеться в опублікованій депутатом пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно законодавчої ініціативи, доступ громадянам в соцмережі пропонується надавати тільки після реєстрації на сайті держпослуг і не більше ніж на три години в день сумарного часу. Неповнолітнім депутат Анохін пропонує заборонити доступ в соцмережі з освітніх, медичних та інших організацій.

"Почастішали випадки використання мережевих спільнот в протиправних цілях, особливо з використанням можливостей руйнівного впливу віртуального спілкування на психіку неповнолітніх. Умовою такої протиправної діяльності стає анонімність учасників мережевих спільнот в мережі Інтернет", - підкреслює депутат Анохін.

На думку деяких експертів, найважливішим в документі є спроба боротьби з анонімністю в інтернеті. Зокрема, для реєстрації на сайті держпослуг в Росії потрібні паспортні дані.

"На мій погляд, три години - побічний продукт, і не факт, що його можна реалізувати технічно. Ключова ідея законопроекту - змусити всіх користувачів соцмереж реєструватися на сайті держпослуг, а зворушлива турбота про фізичне і моральне здоров'я підростаючого покоління - просто привід", - підкреслює журналіст порталу mobile-review.com Сергій Потрєсов.

Раніше НВ повідомляло, що 3 травня, міністр зв'язку і масових комунікацій РФ Ніколай Нікіфоров заявив, що не виключає можливості блокування в країні месенджера Viber. Міністр чітко дав зрозуміти, що це станеться, якщо Viber піде тим самим шляхом, що й Telegram. Іншими словами, якщо у ФСБ виникнуть проблеми з отриманням ключів шифрування від месенджера.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X