Європейські чиновники попередили про загрозу кібератак під час виборів до Європарламенту

1 серпня 2018, 15:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Еврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг заявив, що під час виборів до Європарламенту можуть відбутись кібератаки та використані фейкові новини.

На думку чиновника, соціальні мережі мають активніше боротися з дезінформацією, повідомляє Deutsche Welle.

Держави-учасниці Євросоюзу повинні вжити заходів проти можливих кібератак під час виборів до Європарламенту, які заплановані на травень 2019 року, заявив єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг. Він зазначив, що необхідно запобігти діям, які дозволять "підривати наші демократичні системи і використовувати їх як зброю проти нас".

Відео дня

За його словами, ще більшою загрозою, ніж кібератаки, є маніпулювання поведінкою під час виборів, яку набагато складніше виявити.

"Хакери атакують виборчу кампанію з допомогою неправдивої інформації або фейкових новин, які здатні впливати на громадську думку", - відзначив єврокомісар. За його словами, такі втручання стали більш поширеними, наприклад, під час референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який проводився у Нідерландах, або президентської кампанії в США.

Єврокомісар закликав соціальні мережі, зокрема, Facebook і Youtube, до більш змістовної боротьби з дезінформацією. На його думку, повинні існувати чіткі правила, які будуть заважати роботам видавати себе за користувачів інтернету. Крім того, потрібно обмежити можливості поширення політичної реклами, націленої на певну аудиторію, вважає Кінг.

Єврокомісія вважає одним з невідкладних заходів розробку інтернет-платформами кодексу поведінки. "Ми очікуємо, що інтернет-платформи гарантують, що соціальні мережі не перетворяться на зброю проти демократії", - зазначив Кінг.

Раніше НВ повідомляло, що група російських хакерів атакувала швейцарську лабораторію Spiez, яку залучали для проведення експертизи нервово-паралітичної речовини Новачок у справі про отруєння Сергія та Юлії Скрипалів в британському Солсбері. Хакери поширювали текстовий файл з інструкціями про конференцію з хімічної та біологічної зброї, яка має відбутися у вересні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X