Є ICQ. Чиновники прокоментували блокування Telegram у Росії

13 квітня 2018, 13:53

Радник президента РФ Герман Клименко вважає, що блокування месенджера Telegram в Росії не вплине на життя росіян.

За його словами, є гідні альтернативи, в тому числі ICQ, Viber і WhatsApp. Про це він повідомив кореспонденту ТАСС.

"Я вважаю, що будь-яка компанія, що працює на території РФ і надає послуги громадянам РФ, має співпрацювати з правоохоронними органами в межах чинного законодавства. Блокування Telegram ніяк не позначиться на житті росіян", - прокоментував ситуацію Клименко.

Відео дня

Директор Асоціації електронних комунікацій (РАЕК) Сергій Плуготаренко вважає, що рішення суду не можна назвати несподіваним. "Було очевидно, що все йшло до нього. Всі останні дні всіх, хто спостерігає за процесом, вражає безпрецедентний ажіотаж навколо VPN/Proxy і налаштувань для обходу можливого блокування. Плюс міркування про соціальні наслідки блокування Telegram, і навіть про економічні наслідки", - розповів він.

За словами Плуготаренка, для виконання рішення суду ймовірно будуть потрібні ще не одну добу.

Процедура блокування месенджера визначена в законі РФ N149-ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації". Згідно з цим законом, на підставі чинного рішення суду про блокування Роскомнадзор вносить доменні імена і IP-адреси сайтів в реєстр забороненої інформації. Після цього протягом доби оператори зв'язку зобов'язані обмежити доступ до вказаних ресурсів.

До реєстру Роскомнадзора можуть потрапити головна сторінка месенджера Telegram, з якої можна отримати доступ до web-версії месенджера, а також ряд технічних IP-адрес месенджера. Ще один елемент блокування Telegram - видалення додатків месенджера з російських магазинів додатків PlayMarket і AppStore.

Раніше НВ повідомляло, що суддя Таганського суду Москви Юлія Смоліна задовольнила позов Роскомнадзора і постановила заблокувати месенджер Telegram на території Росії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X