Якщо завтра 4G: наскільки ви і ваш смартфон готові до "четвертого покоління" мобільного зв'язку

26 грудня 2017, 21:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У 2018 році українці зможуть користуватися високошвидкісним 4G-інтернетом. НВ розібралося, хто саме зможе відчути переваги нового стандарту мобільного зв’язку

На початку 2018 року український уряд виставить на продаж 4G-ліцензії, які, безсумнівно, куплять найбільші оператори. Київстар, Vodafone Україна та lifecell уже починають підігрівати інтерес своїх – і, ніде правди діти, чужих – абонентів до майбутньої "перемоги" на ринку. Однак можливостями нового мобільного стандарту зможуть скористатися далеко не всі, і для цього є щонайменше три важливі причини.

Відео дня

1Мережі 4G будуть далеко не всюди

Першим, наприкінці січня 2018 року, пройде тендер на частоти 2600 МГц – так вирішила Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ). А через місяць, в лютому – держава виставить на продаж ліцензії в 1800 МГц.

Хоч і не дуже охоче, але в перших торгах прийме участь "велика мобільна трійка". Хоча їм набагато цікавіший другий – що менша частота, то більший радіус покриття. Така особливість радіозв’язку. Відповідно, в діапазоні 2600 МГц з’явиться покриття лише у великих містах, та й то місцями.

Як заявила генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова, базові станції в цьому спектрі працюватимуть як хот-споти. Високі частоти, хоча й мають менший радіус дії, але, водночас, можуть обслуговувати більшу частину підключень – їхня пропускна спроможність вища, ніж у нижчих частот. Отже, 4G у 2600 МГц можна чекати на різних майданах-хрещатиках – у місцях найбільшого скупчення мобільних користувачів.

А от коли три оператори отримають ліцензії для 4G у діапазоні 1800 МГц, то зможуть доволі швидко розгорнути нові мережі у сотнях населених пунктів.

2А що у вас в руках?

Для того, щоби користуватися 4G, потрібен відповідний смартфон – з підтримкою "четвертого покоління". Перевірити це потрібно у налаштуваннях вашого пристрою. Або ж придбати новий мобільний термінал.

Деякі виробники вже довгий час випускають свої смартфони з підтримкою 4G. Наприклад, телефони Samsung, випущені після 2016-го, – скоріше за все вони зможуть працювати в LTE-мережах. Apple, починаючи з четвертого покоління, оснащує свої iPhone 4G-модулями.

3Що за SIM-картка в телефоні?

Нарешті, для того, щоби скористатися високошвидкісним мобільним 4G-інтернетом, потрібна ще одна "дрібничка". Необхідно, щоб у вашому смартфоні стояла відповідна SIM-картка – USIM.

За даними НВ, у мережі Київстар лише кілька відсотків абонентів змогли б скористатися 4G вже завтра. Тобто, це ті, в кого у 4G-смартфонах уже встановлені USIM-картки. Серед користувачів Vodafone Україна таких приблизно 12%. Дані від lifecell отримати не вдалося.

Найбільші оператори вже почали готуватися до приходу нового мобільного стандарту в Україну. Київстар запустив інформаційну кампанію, закликаючи своїх абонентів перевірити, чи підтримують їхні смартфони та сім-картки "четверте покоління". І пропонуючи безкоштовно обміняти старі SIM-картки на USIM.

Vodafone Україна з моменту появи цього бренду на нашому ринку наприкінці 2015 року продає лише нові USIM.

Що таке 4G?

Четверте покоління мобільного зв’язку (4G, fourth generation або LTE, Long Term Evolution) – найпоширеніша у світі технологія бездротової передачі даних. Робота над створенням цього стандарту розпочалася в 2004 році. Перші комерційні 4G-мережі запрацювали в 2009-2010 роках. На кінець першого кварталу 2017 року, за даними Ericsson, у світі було 591 4G-мережа у 189 країнах світу, де обслуговувалося 2,1 млрд LTE-користувачів.

Яка різниця між 3G і 4G?

Україна дуже довго чекала 3G – відставання від решти світу склало щонайменше десять років. У 2015 році, коли третє покоління нарешті запрацювало в нашій країні, різниця в швидкості передачі даних між 2G і 3G становила приблизно 100 разів.

Між третім і четвертим поколінням нема аж такої відмінності в пропускній здатності – інтернет в 4G "бігатиме" в кілька разів швидше, ніж в 3G. Виробники заявляють, що під час пікових навантажень 4G-мережі зможуть забезпечити до 100 Мбіт/с при завантаженні (download) і до 50 Мбіт/с – при відправці даних (upload).

Навіщо 4G?

Якщо порівнювати мережі третього та четвертого покоління, то, наприклад, музичний трек у 4G можна буде закачати за одну секунду, а в 3G – за 10 секунд. YouTube ролик у HD-форматі завантажиться миттєво, а в 3G – треба буде зачекати 1-5 хвилин.

Під час масового скупчення інтернет-користувачів у одному місці 4G-обладнання розумніше перерозподілятиме запити. Тоді як у 3G користувачі можуть відчуватися затримки в обслуговуванні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X