Як захистити свої гаджети від прихованого майнінгу криптовалют. НВ зібрало 5 сервісів

17 лютого 2018, 18:06

У Мережі з'явилися тисячі шахраїв, які намагаються добувати криптовалюти на ваших гаджетах. Ми розібралися, як з цим боротися.

Майнінг криптовалют - це процес обробки даних, результатом якого є хеш-сума, за обчислення якої користувач отримує винагороду у вигляді певної кількості криптовалюти. Цей процес вимагає великих витрат електрики й дорогого обладнання (материнські плати, високопродуктивні процесори і відеокарти).

Відео дня

Популярність і дорожнеча цього процесу призвела до того, що шахраї знайшли спосіб без витрат на обладнання та електроенергію добувати криптовалюти на пристроях користувачів Мережі по всьому світу.

Є два основних способи прихованого майнінгу на користувацьких ПК та гаджетах: за допомогою шкідливого програмного забезпечення (ПО) й за допомогою скриптів через браузер. Якщо процесор вашого комп'ютера завантажено на 100%, але на ньому не запущені програми, які вимагають багато ресурсів, або смартфон сідає набагато швидше ніж зазвичай, то можливо на ваших пристроях добувають криптовалюти.

Перевірити завантаженість ПК можна за допомогою диспетчера задач, натиснувши клавіші ctrl + shift + esc, вибрати вкладку Продуктивність.

Для того щоб захиститися від шкідливого ПО, потрібно слідувати кільком загальним правилам безпеки в інтернеті:

  1. Встановити антивірус з фаєрволом та регулярно сканувати ним пам'ять всіх пристроїв.
  2. Не встановлювати ПО, патчі, плагіни з сумнівних джерел.
  3. Відвідувати тільки перевірені сайти.
  4. Відключити в браузері Java-скрипти (в разі потреби можна створити список виключень для довірених сайтів).

Для того щоб просканувати свій комп'ютер або гаджети на наявність шкідливого ПЗ можна використовувати безкоштовну утиліту Malwarebytes та її доповнення AdwCleaner. Перший застосунок перевіряє жорсткий диск й оперативну пам'ять на наявність вірусів, другий - на рекламні програми. Регулярне сканування практично унеможливлює цей тип майнінгу на ваших пристроях.

"Симптоми" майнінгу через веб-браузер такі ж, як і у випадку зі шкідливими програмами, тільки перевантажувати систему буде вкладка з браузером. Часто майнери вбудовують Java-скрипти в рекламні блоки і добувають криптовалюту через них.

На скріншоті процесор не перевантажений.

Для захисту від майнінгу в браузерах можна використовувати плагіни NoCoin та MinerBlock. Вони блокують піратські скрипти з чорного списку, а також знаходять в завантажених скриптах потенційно небезпечні алгоритми та моментально їх зупиняють.

браузер Opera

Компанія Opera Software стала першим розробником, який впровадив в мобільний браузер вбудований захист від майнінгу. Він працює разом з іншими корисними опціями, наприклад, блокувальником реклами, вбудованою підтримкою VPN і шифруванням трафіку за допомогою протоколів SSL 3 або TLS.

Оскільки шахраї часто поміщають скрипти в рекламні блоки, то частково захистити від майнінгу може навіть популярний блокувальник реклами AdBlock.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X