Як відмова від порно вб'є соцмережу Tumblr і чому це важливо

5 грудня 2018, 07:02

Соцмережа мікроблогів Tumblr заявила про блокування будь-яких порноматеріалів на своєму сайті. Багато користувачів не схвалили рішення, оскільки автоматичні алгоритми працюють неправильно і блокують пристойні фото і відео. Крім того, вони розцінюють рішення Tumblr як наступ на свободу слова.

Днями, керівництво соціальної мережі Tumblr оголосило аудиторії про зміну умов користування сайтом. В офіційній публікації, генеральний директор Tumblr Джефф Д'Онофріо написав, що з 17 грудня 2018-го вони блокуватимуть порнографію, "включно з відверто сексуальними матеріалами і оголенням (за певними винятками)".

Відео дня

Допускаються лише "голі жіночі соски під час годування грудьми, під час пологів або післяпологового періоду, а також ситуації, пов'язані зі здоров'ям, такі як операції з видалення молочної залози або зміни статі". Не будуть видаляти і матеріали, на яких оголені люди пов'язані з політикою, новинними приводами або, за умови, що це є твором мистецтва.

У свою чергу, банити будуть всі фото, відео та GiF, які зображують геніталії або статеві акти.

В чому проблема?

Здавалося б, відмова від порнографії не повинна мати негативних наслідків, але тут лежить не один підводний камінь. Для реалізації нових правил, Tumblr вже почав тестувати спеціальний алгоритм, який фільтрує контент, і видаляє те, що в ньому запрограмовано як порнографія.

За повідомленнями деяких користувачів, комп'ютери погано виконують функцію моніторингу і пропускають порно, а видаляють зображення, в яких немає і натяку на якусь вульгарність.

Як пише The Verge, алгоритм заблокував деякі зображення дитячого ілюстратора і користувача Twitter JesteniaS.

Потрапив під роздачу Tumblr і один з творців анімованих мультфільмів, підписаний в Twitter як Ru Xu. Соцмережа не пропустила картинки, в яких насилу можна розгледіти що-небудь схоже на статеві органи або секс.

Інша карикатуристка і представниця ЛГБТ-спільноти Erika Moen запостив в Twitter, що Tumblr видалив фотографії, де вона повністю одягнена і знімок вази для квітів. Проте, картинки на яких були зображені фалоімітатори і жіночі груди залишилися недоторканими.

Чому це важливо?

Так, дійсно, Tumblr був однією з небагатьох онлайн-платформ, на яких допускалася публікація порнографії. Згідно з дослідженням видання Motherboard, в 2016-му майже чверть зі 130 млн користувачів дивилися там порнографію.

У мережі зараз жартують, що наявність контенту для дорослих була останньою причиною, чому люди все ще заходять на Tumblr, і, після такої заборони, соцмережа і зовсім перестане існувати.

До того ж, не можна заперечувати, що Tumblr був острівцем творчої свободи, причому, не тільки для дизайнерів та ілюстраторів, а й для людей, які займалися сексуальною освітою і виступали на підтримку ЛГБТ-спільнот.

Багато речей, які вони там постили, неможливо було опублікувати в Facebook або навіть Twitter, що й залишало соцмережі для текстових записів якусь унікальність.

Фото - Twitter/Erika Moen

Очевидно, що коли Tumblr почав банити адекватні зображення і пости справжніх спільнот правозахисників і творчих людей, - користувачі висловили своє обурення на інших майданчиках.

Варто відзначити, що за новими правилами, автор заблокованого контенту може звернутися в техпідтримку і оскаржити дію автоматичного алгоритму. Головний менеджер Tumblr Джефф Д'Онофріо також зазначив, що система може працювати неправильно перший час і скоювати певні помилки.

Навіщо Tumblr це робить?

Головною причиною відмови від порнографії став інцидент кілька тижнів тому, коли Apple видалила додаток соцмережі зі свого онлайн-магазину App Store. Як відомо, з часів засновника Стіва Джобса, Apple веде жорстку політику щодо порноконтенту, навіть у сторонніх застосунках.

Останньою краплею для яблучників стало те, що один з користувачів Tumblr опублікував і завантажив на платформу фото з дитячою порнографією.

Цікаво, що буде краще для Tumbler: якщо керівництво скасує блокування і залишить старих користувачів з собою або якщо все ж введе правила і відновиться на App Store для залучення нової аудиторії?

Не можна стверджувати, що єдина причина популярності Tumblr в наші дні - це наявність порно. Але, як раніше писало НВ, модератори Facebook також навмисне пропускали матеріали із зображенням насильства, жорсткості і різної дискримінації для залучень більшої аудиторії.

В яких соціальних мережах дозволено порно?

Звичайно, на думку багатьох користувачів інтернету в пострадянських країнах відразу ж спадає сайт Вконтакте, який зараз недоступний в Україні. У цій соцмережі існували цілі архіви порно, сторінки аматорських порностудій, та й в цілому це був справжній збірник всього трешу рунету.

Що стосується популярних місць для розміщення відеофайлів, як-то YouTube і Vimeo, - вони досить демократичні у своїх правилах, але все одно не допускають прямої публікації контенту для дорослих.

Єдина світова соцмережа, яка досі дозволяє публікувати порно - це Twitter. Але, варто зазначити, що, як у мобільному застосунку, так і на сайті Twitter існує безпечний режим перегляду, який заздалегідь буде попереджати вас про подібні матеріали.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X