Яблучний захист. Як нова версія iOS оберігає особисті дані користувачів

10 липня 2018, 12:14

В останній версії операційної системи iPhone впровадили функцію блокування зовнішнього порту Lightning. Зміни викликані скандалом з поліцією, яка зламувала смартфони Apple.

Сьогодні, більшість новин про персональні дані користувачів мають негативне забарвлення. То великі IT-компанії виявляються соратниками спецслужб, то влада певних країн обмежує права громадян у захисті особистих даних.

Відео дня

Практично всі глобальні виробники електронних пристроїв так чи інакше задіяні в подібних скандалах. Але Apple, чи заради маркетингу, чи з революційних намірів, намагається бути білою вороною на тлі інших та боротися за приватність своїх клієнтів.

Як повідомляє TheNextWeb, нова версія iOS 11.4.1 отримала захисний режим обмеженого підключення USB.

Функція покликана блокувати неавторизоване підключення до вашого iPhone через порт Lightning. Принцип досить простий, а тому і надійний: зовнішній роз'єм блокує будь-яке підключення і передачу даних через годину після блокування телефону.

Режим обмеження USB можна знайти у розділі Налаштування > Ідентифікатор особи (Touch ID) та Паролі > USB-аксесуари.

По ідеї, якщо телефон залишиться на довгий час без нагляду, зловмисники не зможуть до нього підключиться. Але і тут знайшли лазівку: Олег Афонін написав у блозі на Elcomsoft, що годинний таймер можна перезапустити, підключивши до порту Lightning оригінальний адаптер камери USB 3.

Чи могли в Apple не передбачити такий варіант? І чому поставили захист тільки на 60 хвилин, без можливості ручного налаштування часу? Технологія в будь-якому разі потребуватиме доробок, але спочатку потрібно перевірити всі плюси і мінуси першої її версії.

Варто нагадати, що впровадження цієї функції було викликано зломами iPhone силовими структурами США, про що НВ писало раніше. Поліцейські використовували пристрій GrayKey, що дозволяє розблокувати будь-який iPhone незалежно від версії операційної системи.

Як зазначено в розслідуванні Motherboard, в розробці GreyKey взяв участь колишній інженер Apple.

Апарат для злому - коробка 10х10 см з двома Lightning кабелями. Вартість GreyKey залежить від версії: $15000 просять за пристрій, який вимагає підключення до інтернету та може розблокувати до 300 iPhone, і $30000 вартує модель, яка працює офлайн з необмеженою кількістю розблокувань.

Повідомляється, що GreyKey може працювати з iPhone від двох годин до декількох днів, якщо пароль для розблокування має більше 6 символів.

Motherboard дізналися, що поліція декількох штатів США і Державний департамент вже мають такі пристрої або купили технологію, а незабаром GreyKey можуть з'явитися у ФБР і Відділу по боротьбі з наркотиками.

Як кажуть офіційні представники силових структур США, цей інструмент буде використовуватися лише в передбачених законом випадках для запобігання злочинів, проведення розслідувань і затримань.

На думку поліції, доступ до історії дзвінків, контактів, повідомлень та медіфайлів необхідний, оскільки зараз більшість злочинів скоюється завдяки електронним пристроям.

Але тепер, якщо у Apple вийде успішно використовувати новий захисний режим, вся суть дорого GreyKey може зійти нанівець.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X