Італійська Вікіпедія заблокувала всі статті на знак протесту проти нових правил ЄС

4 липня 2018, 14:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Автори італійської Вікі поставили всі сторінки енциклопедії на перенаправлення до заяви про новий закон ЄС про авторське право.

На думку авторів, якщо закон буде ухвалено, це "значно зашкодить відкритості Інтернету", пише Gizmodo.

З 3 липня відвідувачі сайту замість італійських сторінок Вікіпедії бачать оголошення, в якому виражено незгоду проти директиви, яку Європейський парламент мав проголосувати 5 липня.

Відео дня

Представники італійської Wikipedia відзначають: якщо нові правила набудуть чинності, це може унеможливити публікацію газетних статей в соціальних мережах або пошук їх в пошуковій системі.

Міністр економічного розвитку, праці та соціальної політики Італії, віце-прем'єр Італії, член "Руху п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що повністю підтримує протест.

У червні Джиммі Уелс, засновник Вікіпедії, приєднався до більш ніж 100 винахідників і інженерів, щоб закликати Європарламент не голосувати на підтримку нових правил. Серед інших дописувачів в листі були Гвинт Серф, один з "батьків інтернету", і Тім Бернерс-Лі, винахідник Всесвітньої павутини.

Як повідомляло НВ, в Євросоюзі схвалили новий проект Директиви Євросоюзу (ЄС) про захист авторських прав. Документ може викликати значні обмеження для користувачів інтернету.

Каменем спотикання між політиками, бізнесменами та звичайними користувачами мережі стали пункти 11 і 13 нової Директиви. Згідно з 11 статті, інтернет-сайти мають отримувати ліцензію від власника авторських прав на використання їхнього контенту, що йде врозріз з роботою всіх сучасних новинних агрегаторів і онлайн-сервісів. 13 стаття зобов'язує будь-який інтернет-майданчик нести відповідальність за матеріали, які публікують їхні користувачі.

Одна з найбільших проблем з новим законом полягає в тому, що він недбало написаний і не містить достатньої інформації про те, як його вимоги будуть реалізовані. Наприклад, його положення про те, що веб-сайти вживають належних заходів для запобігання появи матеріалів, захищених авторськими правами, пропонує "ефективні технології розпізнавання контенту" для моніторингу завантажень. Він не пояснює, що це означає, змушуючи експертів припустити, що для кожної платформи потрібен алгоритмічний фільтр.

У відповідь на побоювання, що законопроект унеможливить роботу онлайнових енциклопедій, законодавці спробували виробити виняток спеціально для цих платформ. Погане юридичне формулювання змусило таких активістів, як Electronic Frontier Foundation, викласти причини, за якими енциклопедії все одно будуть піддаватися ризику.

Інші протести очікуються протягом наступних двох днів перед голосуванням 5 липня, і громадянам ЄС рекомендується зв'язатися з представниками в парламенті, щоб висловити своє несхвалення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X