iPhone важливіше. Apple прощається з мрією створити свій автомобіль

24 січня 2019, 20:00

Apple більше п'яти років розробляє власний автомобіль. Проект кілька разів зупиняли, а тепер компанія відсторонила від нього 200 співробітників.

Каліфорнійський виробник мобільної електроніки Apple ще з 2014 року говорить про плани побудувати власний безпілотний електричний автомобіль. Обговорювалися навіть можливості співпраці з BMW, Mercedes-Benz, Nissan, McLaren, Magna Steyr і BYD Auto.

Відео дня

Але, за фактами, проект Project Titan пережив уже кілька керівників і компанія ніяк не може визначитися, – вони хочуть розробляти тільки програмне забезпечення та допоміжні рішення для автопілотованих авто чи візьмуться за виробництво власного електрокара.

Наближені до Apple аналітики говорили, що авто може вийти на ринок у 2023-2025 роках, хоча за діями керівництва можна визначити, що це відбудеться не скоро. Як повідомляє CNBC , менеджери Apple усунули від роботи над Project Titan 200 співробітників і перевели їх на інші проекти.

"Ми продовжуємо вірити, що автономні системи мають величезні можливості, які дозволять Apple внести в них свій вклад і які є найбільш амбітним проектом машинного навчання за всі часи", – прокоментували спікери Apple для CNBC.

Влітку 2018-го, після п'яти років роботи в Tesla, в Apple повернувся інженер Даг Філд, і Project Titan вирішили відродити в формі автономного шаттла, який повинен перевозити співробітників між корпусами у великих корпораціях.

Motor Trend
Фото: Motor Trend

Близько місяця тому також стало відомо, що до Apple перейшов дизайнер з Tesla Ендрю Кім, який спроектував салон Tesla Roadster 2, Semi, S, X, Y, 3 і брав участь у створенні інтерфейсу Windows 10.

Чи буде фахівець працювати над автомобілем Apple – поки що не ясно, але залучення в компанію двох ключових фігур з Tesla говорить саме за себе.

Проте, голова Apple Тім Кук неодноразово заявляв, що їхні плани на автономні автомобілі трохи ширші, і вони, подібно до Google, більше зацікавлені в тому, щоб створювати платформи та програмне забезпечення для автопілотів, ніж самостійно виробляти автомобілі.

При цьому, варто врахувати, що більшість сучасних автовиробників не стоять на місці і також розробляють технології автопілотування. Цим займаються в Volvo, Audi, BMW, Mercedes-Benz, а Volkswagen і Ford навіть оголосили про співпрацю в цій сфері .

Тож, менеджменту Apple потрібно готувати або воістину революційну автономну систему, яка значно спростить установку автопілотів у машини, або дійсно випускати своє авто.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X