Кук покарав Цукерберга. Як Apple вирішила врятувати користувачів від стеження Facebook і що з цього вийде
Оновлення iOS до версії 14.5 це не тільки 217 нових смайликів (що, безумовно, дуже важливо, адже там є палаюче серце і бородаті обличчя), але й нова функція прозорості відстеження застосунків. Пояснюємо, що це таке і чому це (потенційно) добре.
Конфлікт між Марком Цукербергом і Тімом Куком триває вже досить давно. Керівники великих технологічних компаній мають полярні точки зору щодо майбутнього інтернету, що заводить їх відносини в глухий кут і навіть приводить до конфлікту. Річ у тім, що Facebook активно відстежує діяльність своїх користувачів у Мережі — будь то перегляд відео на сторонніх ресурсах або прослуховування музики в Spotify. Всі ці дані використовуються для кращого налаштування таргетованої реклами і, як наслідок, отримання компанією Цукерберга прибутку. Насправді цим грішать і багато інших розробників, але саме Facebook і Google вважаються оплотом цього підходу.
Тім Кук зайняв протилежний бік барикад, лобіюючи цифрову свободу користувачів, які змушені погоджуватися зі стеженням через фактичну монополію цих компаній у своїх сферах. Apple продає техніку і значною мірою покладається на лояльність своїх покупців, а тому в цьому питанні активно підтримує саме їх.
Конфлікт зародився у 2018 році, коли Facebook боровся з наслідками скандалу через витік даних 50 млн користувачів в компанію Cambridge Analytica. «Я б ніколи не опинився в такій ситуації», — заявив Кук на запитання про те, як би він вчинив, якби Apple потрапила в такий скандал.
Тоді Кук запропонував Facebook видалити всю інформацію про користувачів, яка була зібрана за межами програми, адже це небезпечно як для компанії, так і для простих людей. Цукерберг був незадоволений заявами глави Apple — він зазначив, що діяльність Facebook безпосередньо залежить від користувацьких даних. Заклик Кука був проігнорований.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.